فرآیند انتخاب مردم قم برای دیدار ۱۹ دی با رهبر انقلاب در مساجد انجام می شود
فرآیند انتخاب مردم قم برای دیدار ۱۹ دی با رهبر انقلاب در مساجد انجام می شود
حجت الاسلام محمد حسن ذاکری با بیان این که طلاب، دانشجویان،‌ دانش آموزان و بقیه اقشار سهمیه ای برای دیدار با رهبر معظم انقلاب ندارند گفت: اقشار هیچ سهمیه ای ندارند و تمامی فرآیند انتخاب افراد در مساجد به عنوان یک پایگاه مردمی برای عموم مردم انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام محمد حسن ذاکری ابراز داشت: با توجه به محدودیت ظرفیت ها و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از یک سو و مواجهه با درخواست خیل عظیم دلدادگان به مقام معظم رهبری برای دسترسی یکسان آحاد مردم قم، فرایند اولیه ثبت نام جهت دیدار با رهبر معظم انقلاب فقط در مساجد شهر قم انجام و سپس از طریق قرعه کشی نهایی می شود.

وی ادامه داد: در نهایت بر اساس ظرفیت اعلامی از سوی دفتر معظم له، اسامی افراد اعزامی به خود آن ها اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: ثبت نام اولیه مردم شهر قم از نهم دی ماه تا امروز ۱۱ دی ماه به مدت سه روز در کلیه مساجد شهر قم انجام می شود و امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور امام جماعت هر مسجد مراسم قرعه کشی انجام می شود.

ذاکری گفت: پس از انجام قرعه کشی از هر مسجد یک نفر خانم و یک نفر آقا به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام می شود.

وی یادآور شد: جمع افراد اعزامی اکنون مشخص نیست تا ظرفیت نهایی از سوی دفتر مقام معظم رهبری اعلام شود.

هر سال مصادف با سالروز قیام ۱۹ دی ماه سال ۵۶ مردم قم ،‌مردم این شهر به دیدار رهبر معظم انقلاب می روند. ۱۹ دی سالروز قیام خونین مردم قم نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران قلمداد می شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا