۲۴ هزار متقاضی به پیمانکاران پروژه ۵۶۰ هکتاری استان قم متصل شدند
۲۴ هزار متقاضی به پیمانکاران پروژه ۵۶۰ هکتاری استان قم متصل شدند
حسین زنجیرانی فراهانی، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: از مجموع حدود 28 هزار متقاضی که تا پایان سال گذشته 80 میلیون خود را در موعد مقرر تکمیل کرده اند، 24 هزار نفر متصل شده‌اند و مابقی آن‌ها ظرف مدت دو تا سه هفته آینده به پیمانکار متصل خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، جمعی از متقاضیان مسکن ملی که سال گذشته با پیامک الزام‌آور اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم مبلغ ۸۰ میلیون تومان به حساب واریز کرده‌اند اما هنوز پیمکار آنان در پروژه ۵۶۰ هکتاری مشخص نیست با ثبت سوژه‌ای در سامانه فارس، رسیدگی مسئولان ارشد استان به این مشکل را مطالبه کردند که متن کامل مطالبه آنان در پویش «مطالبه تعیین پیمانکار برای مسکن ملی قم اراضی ۵۶۰ هکتاری» آمده است.

بر اساس اعلام اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسین زنجیرانی فراهانی در مورد وضعیت متقاضیان مسکن ملی در قم اظهار کرد: در استان قم بیش از ۱۴۰ هزار متقاضی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که حدود ۷۰ هزار نفر از آن ها حائز شرایط شناخته شده اند.

وی افزود: براساس تعهد استان از این تعداد ۱۷ هزار خود مالکین، چهار هزار در روستاها و پنج هزار متقاضی نیروهای مسلح هستند و مابقی آن که حدود ۳۷ هزار واحد را شامل می شود در اراضی۵۶۰ هکتاری و اراضی طایقان، قنوات و شهرک پرنیان ساخته خواهد شد.

زنجیرانی در خصوص روند اتصال متقاضیان در اراضی ۵۶۰ هکتاری توضیح داد: تمامی متقاضیانی که تا پایان سال ۱۴۰۱ نسبت به واریز ۸۰ میلیون تومان در موعد مقرر اقدام کرده اند که حدود ۲۸ هزار نفر هستند، در این اراضی تخصیص پیمانکار خواهند شد.

وی با اشاره به این که در یک ماه گذشته روند اتصال به پیمانکاران شتاب قابل قبولی داشته است، تصریح کرد: از این تعداد تاکنون، ۲۴ هزار نفر به پیمانکاران متصل شده اند و تا حدود دو تا سه هفته آتی، مابقی این افراد تخصیص پیمانکار خواهند شد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: بعد از اتصال ۲۸ هزار متقاضی به پیمانکاران در اراضی ۵۶۰ هکتاری، مابقی تعهد ابلاغی استان حدود ۱۰ هزار واحد خواهد بود که در اراضی طایقان و اسلام آباد قنوات به صورت ویلایی احداث خواهد شد.

زنجیرانی در خصوص آخرین اقدامات در ساخت سایت های ویلایی اظهار کرد: عملیات آماده سازی در اراضی طایقان طی یک ماه گذشته آغاز شده است و به زودی با انجام فرآیند قرعه کشی، افراد منتخب به بنیاد مسکن به عنوان کارگزار راه و شهرسازی برای ادامه فرآیند و اتصال معرفی خواهند شد.

وی افزود: در فاز اول، حدود چهار هزار واحد ویلایی با متراژ تقریبی ۱۶۰ متر زیربنا در اراضی طایقان احداث می شود.

وی در خصوص طرح جوانی جمعیت گفت: اراضی شهرک پرنیان برای واگذاری به متقاضیان طرح جوانی جمعیت و مابقی متقاضیان در نظر گرفته شده است که مقدمات تصویب این شهرک جدید در دست پیگیری است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان گفت: در تلاشیم تا پایان این ماه، پالایش متقاضیان ثبت نام های عمومی نهضت ملی مسکن را به اتمام برسانیم و هیچ متقاضی بلاتکلیفی در سامانه وجود نداشته باشد.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس