عملیات عمرانی پیست دوچرخه‌سواری قم آغاز شد
عملیات عمرانی پیست دوچرخه‌سواری قم آغاز شد
حسین شعبان زاده، مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از هوشمند سازی نخستین تقاطع شهر قم در میدان قلم خبر داد و گفت: پایه‌های دکوراتیو در سطح شهر نیز نصب‌شده و عملیات عمرانی پیست دوچرخه‌سواری بعد از چند سال وقفه دوباره آغازشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسین شعبان زاده در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم اظهار داشت: هوشمند سازی تقاطع‌ها یکی از برنامه‌های مهم سازمان بوده که نخستین تقاطع در میدان قلم هوشمند سازی شده است.

وی تقاطع قلم را مجهز به سنسورهای نوری دانست و ابراز کرد: این تقاطع برای عبور خودروهای امدادی نیز اولویت قائل شده و هوشمند است.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم اجرای خط‌کشی عابران پیاده و طولی معابر را مطرح کرد و افزود: این خط‌کشی‌ها در چند نوبت در طول سال اجرا می‌شود و از پروژه‌های دائمی سازمان است.

وی از نصب پایه‌های دکوراتیو در سطح شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: پایه‌های دکوراتیو جدید طراحی‌شده که به‌زودی در تمام شهر نصب می‌شود و تا پایان سال در نقاط پرتردد رک‌های موتورسیکلت و سایبان نیز نصب می‌شود.

شعبان زاده تأمین پارکینگ را به‌عنوان یکی دیگر از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری یادآور شد و گفت: لکه‌های مشخص‌شده تا پایان سال به‌صورت موقت به‌عنوان پارکینگ عمومی مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه به ساخت پیست دوچرخه‌سواری اشاره و تصریح کرد: این پیست به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ متر و عرض ۱۰۰ متر طراحی‌شده که متأسفانه چند سال به علت مشکلاتی اجرای آن به تعویق افتاد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آغاز عملیات عمرانی پیست دوچرخه‌سواری خبر داد و افزود: عملیات عمرانی فاز نخست آن به مساحت ۹۰۰ متر آغازشده و به‌زودی آسفالت می‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم