عقب‌ماندگی‌های گذشته در حوزه مسکن منجر به انباشته شدن مشکلات شده است
عقب‌ماندگی‌های گذشته در حوزه مسکن منجر به انباشته شدن مشکلات شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری قم، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی مسکن در جلسه شورای مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به بازدید انجام شده از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در قم، اظهار کرد: […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری قم، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی مسکن در جلسه شورای مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به بازدید انجام شده از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در قم، اظهار کرد: خوشبختانه این پروژه‌ها در قم پیشرفت خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه تامین مسکن در کشور به یک چالش تبدیل شده است، مطرح کرد: عقب‌ماندگی‌های بسیاری از گذشته در حوزه مسکن وجود داشته و منجر به انباشته شدن مشکلات شده است.

سرپرست سازمان ملی مسکن با اشاره به اینکه به ازای هر ۱۰۰ خانواده که تشکیل شده تنها ۶۴ مسکن احداث شده است، عنوان کرد: در استان قم ۶۴ هزار متقاضی واجد شرایط داریم که تامین مسکن برای این افراد کار بزرگی است و نیازمند کار شبانه‌روزی و جهادی است.

وی با بیان اینکه مسکن ۳۰ هزار نفر از متقاضیان را می‌توان در زمین‌های ۵۶۰ هکتاری پردیسان احداث کرد، خاطرنشان کرد: باید هرچه سریع‌تر وضعیت تامین زمین برای ۳۰ هزار نفر دیگر متقاضیان نیز تعیین و تکلیف شود.

مالکی با اشاره به اینکه تامین مسکن برای کارگران در مدل‌های مختلفی می‌تواند دنبال شود، تصریح کرد: در استان قم می‌توانیم زمین را آماده کرده و با ارائه تسهیلات و تخفیفات قانونی مراحل احداث مسکن کارگری را به صاحبان صنایع واگذار کنیم.

سرپرست سازمان ملی مسکن با بیان اینکه انبوه‌سازان می‌توانند در امر ساخت‌وساز مشارکت داشته باشند، یادآور شد: انبوه‌سازان، شرکت‌های وابسته به بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ اگر آمادگی ورود به این حوزه را دارند می‌توانند از بستر فراهم شده استفاده کرده و در اراضی ملی ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه باید مولدسازی در استان قم با جدیت بیش‌تری دنبال شود، بیان کرد: این موضوع می‌تواند تاثیر بسیاری در تامین منابع برای پیشبرد پروژه‌ها داشته باشد.

پایان پیام/۷۸۰۳۴