عدم مراجعه ۲۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی
عدم مراجعه ۲۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی
منوچهر تیموری ، مدیرکل ثبت احوال استان قم گفت: ۲۰ هزار کارت ملی در استان قم تولید ولی مالکین آن برای دریافت اقدام نکرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم،  منوچهر تیموری با اشاره به اینکه موضوع کارت هوشمند ملی، اظهار کرد: بیش از ۲۰ هزار کارت هوشمند ملی در استان قم تولید شده ولی تاکنون مالکین آن‌ها برای دریافت اقدام نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم برای دریافت این کارت‌ها از طریق سامانه پیامکی انجام شده است، مطرح کرد: متقاضیان برای دریافت کارت هوشمند ملی خود باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان قم ادامه داد: بخشی از این کارت‌ها در دوران کرونا آماده شده بود که مردم به دلیل ملاحظات بهداشتی برای تحویل مراجعه نمی‌کردند، اما درحال حاضر که شرایط بهتر شده است تقاضا داریم مردم برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی مجدد در این راستا درحال انجام است، عنوان کرد: اگر این افراد کارت هوشمند ملی خود را دریافت کنند، تعداد کمی از شهروندان که کارت هوشمند ملی ندارند، باقی خواهند ماند.

تیموری اضافه کرد: هرسال که افرادی به سن ۱۵ سال می‌رسند، باید برای دریافت کارت هوشمند ملی ثبت نام کنند و مجدد این روند تکرار می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سطح استان برای ثبت نام کارت هوشمند ملی که بخشی از آن و ثبت نام اولیه آن الکترونیک است، باتوجه به باجه‌های سطح استان که دفاتر پیشخوان هستند هیچ مشکل و محدودیتی نخواهیم داشت.

مدیرکل ثبت احوال استان قم خاطرنشان کرد: افرادی که برای دریافت کارت هوشمند ملی ثبت نام می‌کنند با کدرهگیری و رسیدشان می‌توانند خدمات دریافت کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا