عبادت دشمنان سیدالشهدا(ع) در واقعه کربلا بر اساس جهل بود
عبادت دشمنان سیدالشهدا(ع) در واقعه کربلا بر اساس جهل بود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله فرح‌زاد ، سخنران حرم بانوی کرامت گفت: دشمنان سید‌الشهدا(ع) در واقعه کربلا نیز نماز می خواندند اما عبادت آن‌ها تماما بر اساس جهل بود و هیچ معرفتی نسبت به دین نداشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله فرح‌زاد شب گذشته در حرم بانوی کرامت اظهار کرد: ذکر شریف صلوات پاک‌کننده معاصی و همانند آبی بر روی آتش است.

وی افزود: امام صادق(ع) می‌فرمایند بعضی از مومنان نماز زیاد می‌خوانند و عده ای نیز روزه می‌گیرند و عده ای نیز حج می‌روند و عده ای نیز در کنار عبادت، صدقه می‌دهند و اهل کار خیر هستند و عده ای نیز اهل معرفت هستند که افضل تمام این‌ها عمل بر اساس معرفت است.

فرح‌زاد تاکید کرد: صدقه امر بسیار مهمی است چرا که عده ای تماما عبادت می‌کنند اما وقتی نوبت به کار خیر و صدقه می‌رسد انجام نمی‌دهند.

کارشناس مذهبی آستان‌مقدس حضرت‌معصومه(س) یادآور شد: طبق روایت صدقه دادن غضب خداوند را خاموش و معاصی را پاک خواهد کرد.

وی افزود: عده‌ای از افراد نیز شاید خیلی عبادت انجام ندهند اما عبادت قلیل آن‌ها همراه با معرفت حقیقی است.

فرح‌زاد در ادامه گفت: دشمنان سید‌الشهدا(ع) در واقعه کربلا نیز نماز می‌خواندند اما عبادت آن‌ها تماما بر اساس جهل بود و هیچ معرفتی نسبت به دین نداشتند.

سخنران حرم بانوی کرامت بیان داشت: طبق روایت خواب انسان عالم از عبادت انسان جاهل در نزد خداوند برتر است.

وی تاکید کرد: تمام اعمال سلمان فارسی با معرفت بود به همین خاطر جزو اصحاب حقیقی نبی‌ خدا قرار گرفت و برای همیشه به گنجی تبدیل شد که تمام نخواهد شد.

استاد حوزه‌ علمیه یادآور شد: وقتی انسان از چراغ قرمز رد شود با جریمه پلیس مواجه خواهد شد به همین خاطر این کار را انجام نمی‌دهد اما خداوندی که ناظر بر تمام اعمال هست را نادیده می‌گیریم و دچار معاصی می‌شویم.

وی اظهار داشت: معرفت حقیقی نسبت به خداوند و اهل بیت(ع) باعث هدایت انسان و کسب سعادت دنیا و آخرت خواهد شد.

فرح‌زاد در ادامه گفت: زیارت با معرفت امام رضا(ع) آنقدر ارزشمند است که قابل وصف نیست چرا که حضرت جایگاهی ویژه‌ای نزد خداوند دارد.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: امام رضا(ع) را غریبانه از مدینه خارج کردند و غریبانه در غربت به شهادت رساندند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)