ظرفیت خیران برای بهسازی آسایشگاه نوار آفتاب مورد توجه قرار گیرد
ظرفیت خیران برای بهسازی آسایشگاه نوار آفتاب مورد توجه قرار گیرد
سردار محمدرضا موحد، فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) قم گفت: با کمک مسئولان، خیران و گروه‌های جهادی برای بهسازی آسایشگاه قدم خیری برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم،  سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم شامگاه سه‌شنبه با حضور در آسایشگاه معلولان و سالمندان آفتاب قم از بخش‌های مختلف این مجموعه بزرگ بازدید کرد و در جریان اقدامات این آسایشگاه در زمان مدیریت جدید این مرکز قرار گرفت.

سردار موحد ضمن تشکر از مسئولان و پرسنل آسایشگاه سالمندان و معلولان انوار آفتاب در جهت تکریم این عزیزان، در مورد پشتیبانی و همکاری سپاه در امور عمرانی این مرکز با اعزام گروه‌ای جهادی و حمل و نقل سالمندان و معلولان با استفاده از امکانات سپاه نیز اعلام آمادگی کرد.

سردار موحد گفت: با کمک مسئولان، خیران و گروه‌های جهادی بتوانیم قدم خیری در راستای بهسازی و بروز رسانی این مجموعه ارزشمند برداریم.

در جریان این بازدید که مهدی پهلوانی مدیرکل بهزیستی قم و معاونان ایشان و مسئولان موسسه خیریه انوار آفتاب هم حضور داشتند مدیرکل کل بهزیستی به تشریح خدمات بهزیستی در حوزه‌های مختلف از جمله توانبخشی پرداخت و گفت: بیش از ۲۲ هزار معلول در استان تحت پوشش بهزیستی قم هستند.

سردار موحد گفت: این معلولان و در ۱۰ مرکز شبانه روزی بیش از ۱۳۰۰ نفر از سالمندان، معلولان ذهنی و جسمی شدید، بیماران روانی مزمن و … نگهداری می‌شوند و در این آسایشگاه که با مدیریت موسسه خیریه انوار آفتاب اداره می‌شود هم ۴۲۰ نفر از توانخواهان شامل ۳۲۰ معلول ذهنی مرد و ۱۰۰ سالمند مرد نگهداری می‌شوند.

همچنین در این دیدار فاطمه پورمحمدی مدیرعامل موسسه خیریه انوار آفتاب گفت: در حال حاضر خدمات این مؤسسه شامل «نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و معلولان»، «مرکز آموزشی اوتیسم»، «طرح مثبت زندگی» است.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم با تأکید بر اینکه بیشتر هزینه‌های ۴۲۰ مددجو و ۹۰ پرسنل این آسایشگاه از طریق کمک‌های نیکوکاران و خیران تأمین می‌شود گفت: ماهانه بالغ بر سه میلیارد تومان هزینه جاری آسایشگاه در سال گذشته بوده است که شامل حقوق و بیمه پرسنل و هزینه خوراک، پوشاک و درمان مددجویان می‌شود.

پورمحمدی گفت: تعدادی از مددجویان آسایشگاه، مجهلول‌الهویه هستند و بیشتر آنان خانواده‌های بسیار مستضعفی داشته که از پس تأمین هزینه‌های مالی برنمی‌آیند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه انوار آفتاب گفت: بالغ بر ۱۰۰ نفر از مددجویان به طور کامل زمین‌گیر هستند و مددکاران آسایشگاه باید غذا در دهان‌شان بگذارند و نظافت شخصی‌شان را انجام دهند.

پورمحمدی گفت: بخش قابل توجهی از سالمندان این آسایشگاه، معلول ذهنی بالای شصت سال هستند و بخش دیگر یا ازدواج نکردند یا فرزندی نداشتند که از آن‌ها مراقبت و نگهداری کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان