طرح منش استادی برای اعضای هیئت علمی نو استخدام اجرایی می‌شود
طرح منش استادی برای اعضای هیئت علمی نو استخدام اجرایی می‌شود
محمد علی زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: طرح آموزش منش استادی و مهارت های شاگرد پروری از سال آینده برای اعضای هئیت علمی که به تازگی جذب می‌شوند اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری عصر جمعه با حضور در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گزارشی از برنامه‌های این وزارتخانه ارائه کرد.

وزیر علوم گفت: طرح آموزش منش استادی و مهارت‌های شاگرد پروری از سال آینده در مراکز آموزش عالی اجرا می‌شود.

زلفی گل افزود: تدریس در دانشگاه علاوه بر دانش و تخصص، نیازمند مهارت‌های معلمی، تدریس و هنر برقراری ارتباط با دانشجویان نیز است.

وی ادامه داد: طرح برگزاری منش استادی با همکاری معاونت آموزشی، معاونت فرهنگی و مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی تدوین شده و برای اعضای هیئت علمی که به تازگی جذب شده‌اند، اجرا می‌شود.

وی بیان داشت: تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه موضوع مهمی است که وزارت علوم آن را دنبال می‌کند که در این زمینه نیازمند هماهنگی و عزم فرابخشی هستیم.

وزیر علوم اضافه کرد: در این راستا باید از تجربیات رشته‌های موفق همانند پزشکی که دانشجویان علوم نظری را در بیمارستان‌ها به عنوان یک مهارت به کار می‌گیرند استفاده شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در این نشست اظهار داشت: اساتید در راستای تقویت روحیه پویایی و تحول گرایی دانشجویان نقش مهمی دارند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری افزود: اساتید دانشگاه‌ها می‌بایست با استفاده از محتوای درسی تأثیرگذار، کارآمد و به روز در راستای ایجاد پویایی و تحول در دانشگاه‌ها ایفای نقش کنند.

وی ابراز داشت: محتوای دروس دانشگاه‌ها می‌بایست متحول شود و تولید محتوای جدید با استفاده از دانش نخبگان در این زمینه می‌بایست در دستور کار باشد.

در ادامه نیز برخی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به بیان نظرات خود در خصوص مسائل آموزش عالی کشور پرداختند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر