محمد معارف‌وند گفت: همچون دیگر پروژه‌های عمران جاده‌ای، قبل از اجرا نسبت به مطالعات میدانی که غالباً با هماهنگی عوامل پلیس راه صورت می‌گیرد، اقدام و سپس تمهیدات اجرایی آن فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، محمد معارف‌وند رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: بزرگراه قم- اراک، در زمره مهمترین کریدورهای ارتباط جاده‌ای استان‌های جنوبی و غربی با مرکز کشور است و نقش عمده‌ای در مبادلات صنعت حمل ونقل جاده‌ای دارد.

رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم بیان کرد: با عنایت به موقعیت کریدوری این بزرگراه که از ترافیک ترکیبی غالباً چشمگیری برخوردارست، اقداماتی در قالب طرح‌های عمران جاده‌ای (پیمانی- امانی) با هدف صیانت و ارتقای سطح سرویس در آن صورت می‌گیرد.

وی در خصوص طرح بهسازی ۲۶ کیلومتر از این بزرگراه که در حال اجراست، گفت: همچون دیگر پروژه‌های عمران جاده‌ای، قبل از اجرا نسبت به مطالعات میدانی که غالباً با هماهنگی عوامل پلیس راه صورت می‌گیرد، اقدام و سپس تمهیدات اجرایی آن فراهم می‌شود.

معارف‌وند در ادامه به مشخصات فنی طرح بهسازی این بزرگراه پرداخت و گفت: با توجه به بازدیدها و مطالعات میدانی صورت گرفته، جهت اجرای طرح بهسازی آن که در دو باند عملیاتی‌شده، اقداماتی در قالب درزگیری با قیر پلیمری، تراش آسفالت، اجرای ماسه آسفالت ریگلاژی و روکش آسفالت (بیندر و توپکا) اجرا می‌شود.

رئیس اداره نگهداری راه های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم میزان اعتبار تخصیصی این پروژه را بیش از ۱۱۵۰ میلیارد ریال(۱۱۵ میلیارد تومان) عنوان و افزود: تمامی هزینه طرح به صورت ملی و از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای تأمین شده است.

وی در بخش دیگری از این خبر به بازه زمانی پروژه اشاره و تصریح کرد: برآورد زمانی پروژه بهسازی بزرگراه قم ـ اراک که از آذرماه سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز شده یک ساله و در صورت مساعد بودن شرایط جوی، ظرف مدت کمتری تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

معارف‌وند در خاتمه ضمن تأکید بر ضرورت رعایت جامع مقررات توسط کاربران جاده‌ای خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری مترددین با عوامل اجرایی پروژه‌های عمران جاده‌ای، ضمن کاهش حوادث محتمله، موجب تسریع درروند اجرایی طرح می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم قم