طرح بسیج ملی واکسیناسیون تکمیلی اتباع در استان قم آغاز شد
طرح بسیج ملی واکسیناسیون تکمیلی اتباع در استان قم آغاز شد
سیامک محبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در پیشگیری از بیماری‌های واگیر گفت: طرح ملی واکسیناسیون تکمیلی و بیماریابی اتباع خارجی همزمان با سراسر کشور از دهم دی ماه در استان قم آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیامک محبی در گفت‌وگویی خبری با اشاره به آغاز واکسیناسیون تکمیلی و بیماریابی اتباع خارجی اظهار کرد: این طرح در دو مرحله انجام خواهد شد که مرحله اول، واکسیناسیون تکمیلی شامل  واکسن فلج اطفال و سرخک برای افراد زیر ۱۵ سال و تجویز ویتامین A ویژه کودکان زیر ۵ سال از روز گذشته آغاز و تا دهم بهمن ماه ادامه خواهد داشت. مرحله دوم در قالب بیماریابی سل در جمعیت غیرایرانی ساکن در استان  از ۱۰ بهمن ماه به مدت ۳ ماه خواهد بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: این طرح در تمامی مراکز و پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت در سطح شهر و روستا در ساعات اداری در حال انجام است اما جهت افزایش دسترسی اتباع در مناطقی که جمعیت غیر ایرانی بیشتری دارند، ۱۰ مرکز بقیه الله- پنبه جی- امام صادق- پیامبر اکرم-عبداللهی – جمکران- قنوات- جعفریه و لنگرود نیز درر وزهای آینده تا ساعت ۱۷ فعال خواهند شد.

رئیس مرکز بهداشت  استان قم با تاکید بر  لزوم کنترل  و پیشگیری از بیماریهای واگیر دار بویژه بیماریهای قابل پیشگیری  با واکسن از جمله سرخک و فلج اطفال گت : لازم است تمامی خانواده های اتباع غیر ایرانی  ساکن در استان در جهت حفظ و ارتقاء سلامت خود و عزیزانشان در اولین فرصت به نزدیکترین پایگاه سلامت و یا خانه بهداشت در شهر و روستا مراجعه و نسبت به انجام واکسیناسیون تکمیلی اقدام کنند.

محبی افزود: در مناطقی از حاشیه شهر که امکان دسترسی به مراکز و پایگاههای سلامت بسیار محدود است تیم های سیار مرکز بهداشت با مراجعه حضوری نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام خواهند کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه قم