طالبان: فلسطین آرمان مشترک ایران و افغانستان است
طالبان: فلسطین آرمان مشترک ایران و افغانستان است

– اخبار بین الملل – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه کشورمان در کابل در دیدار با «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان آمادگی ایران را برای گسترش همه‌جانبه همکاری‌ها و کمک به مردم افغانستان اعلام کرد. بر اساس اطلاعیه […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه کشورمان در کابل در دیدار با «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان آمادگی ایران را برای گسترش همه‌جانبه همکاری‌ها و کمک به مردم افغانستان اعلام کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط سفارت ایران در کابل، متقی در این دیدار ضمن استقبال از ابتکار ایران در تشکیل گروه تماس منطقه‌ای، برای میزبانی نشست مشترک نمایندگان ویژه کشورهای منطقه در امور افغانستان در کابل اعلام مسرت و آمادگی کرد.

وزیر خارجه حکومت طالبان همچنین ضمن محکومیت حادثه تروریستی در کرمان، چنین اقدامات فتنه‌انگیز وحشیانه‌ای را درد مشترک دو ملت قلمداد کرد.

در ادامه اطلاعیه آمده است: طی این دیدار حمایت از فلسطین نیز به عنوان آرمان مشترک دو ملت مسلمان ایران و افغانستان در محور مذاکرات طرفین قرار داشت.

متقی در دیدار با کاظمی قمی بر ضرورت گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کابل، تهران تأکید کردکاظمی قمی: تحریم‌ها علیه افغانستان مانع جدی برای مبارزه با تروریسم و مواد مخدر استکاظمی قمی: هیئت قوه قضاییه ایران به‌زودی عازم افغانستان می‌شود