ضرورت راه‌اندازی خانه‌های قرآن و عترت در مجتمع‌های پردیسان قم
ضرورت راه‌اندازی خانه‌های قرآن و عترت در مجتمع‌های پردیسان قم
حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم بر لزوم توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی با راه‌اندازی خانه‌های قرآن و عترت در منطقه پردیسان قم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده در جلسه هماهنگی نهایی با داوران جشنواره بین المللی قرآن و عترت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه اظهار کرد: با توجه به عدم تناسب تعداد مساجد منطقه پردیسان با جمعیت این منطقه، باید کاری کنیم که در هر مجتمع یک خانه قرآن و عترت راه اندازی شود تا قرآن آموزان بتوانند از ظرفیت مراکز قرآنی استفاده کنند.

وی افزود: امیدواریم از درگاه این جشنواره با نوآوری‌هایی که می‌شود تعریف کرد، به سمت خانواده‌های موفق برویم و افرادی که در این جشنواره حائز رتبه‌های برتر می‌شوند میدان‌دار محافل قرآنی شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بیان داشت: اساتید و داوران قرآنی به عنوان یک حلقه میانی می‌توانند در سامان بخشی و احیا و فعال سازی جامعه قرآنی استان قم اثربخش باشند.

حجت‌الاسلام شعبان‌زاده ضمن تقدیر از داوران جشنواره بین المللی قرآن و عترت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، ابراز امیدواری کرد که این جشنواره فرصتی برای اتصال قاریان، حافظان و حاملان قرآن کریم با مساجد و هیأت‌های مذهبی ایجاد کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر