به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی‌اکبر اجاق نژاد تولیت مسجد مقدس جمکران شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل زائرین جشن نیمه شعبان استان قم که در سالن جلسات این مسجد برگزار شد، بیان کرد: اینکه امروز توفیق این را پیدا کرده‌ایم تا برگزار کننده […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی‌اکبر اجاق نژاد تولیت مسجد مقدس جمکران شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل زائرین جشن نیمه شعبان استان قم که در سالن جلسات این مسجد برگزار شد، بیان کرد: اینکه امروز توفیق این را پیدا کرده‌ایم تا برگزار کننده مراسم ولادت امام زمان (عج) باشیم نعمت بزرگی است که باید خداوند متعال را شاکر باشیم.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد در کشورهای مختلف آرزو دارند گوشه ای از کار برگزاری این جشن را برعهده بگیرند، توفیق بزرگی است که نصیب ما مسئولین در استان قم شده و باید قدر این فرصت را بدانیم.

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: این مسجد مقدس امروز نه تنها در ایران بلکه جهان اسلام به ویژه جهان تشیع مشهور و تبدیل به پناهگاه امن شیعیان شده است، کمتر کسی را سراغ داریم که از خارج از کشور به ایران سفر کند و در این مسجد مقدس حاضر نشود.

اجاق نژاد اشاره کرد: علاوه بر مسافران خارجی هر مسافری که از استان‌های دیگر به قم سفر می‌کند بدون شک در مسجد مقدس جمکران حاضر شده و ساعاتی را با امام زمان (عج) خلوت می‌کند.

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: در بسیاری از مناسبت‌ها همچون اربعین و یا سفر حج چندین میلیون زائر در طول ۲۰ الی ۴۰ روز آن مکان‌های مقدس حضور پیدا می‌کنند، توجه داشته باشید تنها در ۴۸ ساعت بیش از ۳ میلیون زائر در مسجد جمکران حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: این تعداد زائر نشان دهنده این است جشن نیمه شعبان صرفا یک جشن مختص به استان قم نبوده و نمی‌توان با ظرفیت‌های استانی کلیه نیازهای این جشن را تامین نمود.

اجاق نژاد عنوان کرد: برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های زائران عزیز می‌بایست از ظرفیت‌های ملی استفاده کرد، از رئیس جمهور محترم تقاضا داریم نسبت به این جشن نگاه ویژه‌تری داشته باشند تا با استفاده از ظرفیت‌های ملی این جشن را نسبت به سال‌های قبل باشکوه‌تر برگزار کنیم.

پایان پیام/۷۸۰۳۰