صنعت فرش استان قم نیازمند حمایت‌های همه جانبه است
صنعت فرش استان قم نیازمند حمایت‌های همه جانبه است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سید محمد آقا میری شامگاه چهارشنبه در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: یکی از مسائلی که بسیاری از تولید کنندگان از آن به عنوان یکی از مشکلات خود عنوان می کنند مساله تعهد ارزی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سید محمد آقا میری شامگاه چهارشنبه در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: یکی از مسائلی که بسیاری از تولید کنندگان از آن به عنوان یکی از مشکلات خود عنوان می کنند مساله تعهد ارزی است که البته اجرای درست آن نیازمند رعایت یک سری الزامات است. 

استاندار قم با اشاره به ملاقات با ۲۴۰۰ نفر از مردم قم در مدت زمانی تصدی استانداری افزود: اعتقاد جدی به بخش خصوصی داریم. در همه جلسات در تلاش هستیم که سنگ ها را از جلوی پای تولید و تولیدگران برداریم. 

وی گفت: صنعتگران نیازمند ثبات هستند نه تورم و گرانی ارز. وقتی سرمایه گذاری شکل نگیرد، مهمترین اتفاقی که رخ می دهد، کندی گردش پول است که در این راستا دولت نیز زیان می بیند. 

آقامیری افزود: خوشبختانه دولت در بخش اقتصادی تلاش های موفقی داشته و تدابیر خوبی برای جلوگیری از تکانه های اقتصادی در حوزه ارز و بورس و… اتخاذ شده است.  

استاندار قم بیان کرد: مهمترین موضوعات در عرضه صادرات ، تسهیلات و مساله ارز مطرح است. اگر شیب تسهیلات به سوی تولید باز نشود تولید از حرکت باز می ایستد.  

وی گفت: در سال رونق تولید و مهار تورم نباید مسایل برعکس شود و تولید، مهار شود و تورم رونق یابد. اگر حتی نقدینگی نیز افزایش پیدا کند ولی همه آن به سمت تولید برود باعث کاهش تورم می شود. ولی لازمه این امر نظارت است‌‌. 

آقامیری با ذکر این مطلب که صنعت فرش نیازمند حمایت های همه جانبه است، گفت: اگر این فرصت های احیای حوزه فرش را از دست بدهیم قطعا در آینده نمی توانیم این فضا را جبران کنیم. 

وی افزود: ستاد تسهیل هر هفته در استانداری برگزار می شود زیرا بنده اعتقاد دارم که بخش خصوصی که منتظر تصمیم این ستاد است به هیچ وجه نباید منتظر بماند. 

استاندار قم گفت: اگر مدیری نسبت به بخش خصوصی بی تفاوت باشد بدون شک از او نمی گذریم. مدیری که نتواند تشخیص بدهد که تولید کننده در چه موضعی قرار گرفته است به درد مدیریت و کارشناسی هم نمی خورد. 

آقامیری خاطر نشان کرد: هیچ دلیلی برای تاخیر در خدمات رسانی به بخش تولیدی پذیرفتنی نیست.