صدور مجوز تجاری به ۳ یادمان شهدا در قم
صدور مجوز تجاری به ۳ یادمان شهدا در قم
مصطفی ملایی ، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قم از صدور مجوز تجاری به سه یادمان فاقد متولی خاص برای تأمین هزینه‌های نگهداری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مصطفی ملایی در پنجاه‌ و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم در سالن جلسات ساحتمان شهید باکری گفت: با توجه به برگزاری یادواره شهدا، شورای شهر و شهرداری برنامه‌های فرهنگی را در اولویت خود قرار بدهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: بسیاری از نهاد‌های فرهنگی درخواست حضور در صحن علنی شورای شهر قم را دارند.

او با اشاره به طرح شورای شهر قم برای اختصاص مجوز تجاری برای یادمان شهدا افزود: ازآنجایی‌که این یادمان‌ها به‌صورت مردمی و جهادی احداث‌شده، هم‌اکنون در تأمین هزینه‌ها دچار مشکل شده است.

ملایی با تأکید بر اینکه حمایت از فرهنگ ایثار و شهادت و حمایت از دست‌اندرکاران این حوزه از اهداف مهم این طرح است، تصریح کرد: در قالب این طرح ۵۰ متر مجوز تجاری بدون هیچ‌گونه عوارض در سه یادمان شهرک امام حسن (ع)، پردیسان و بوستان کودک در خیابان محدث قمی اعطا شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم در پایان با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی گفت: شهرداری می‌تواند شیوه‌نامه مشخصی برای حمایت از یادمان‌های شهدا تدوین نماید.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم