– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود مرعشی‌نجفی، امروز در آیین غبارروبی حرم مطهر امامزاده سید علی(ع) از نوادگان حضرت عباس(ع) اظهار داشت: در زمان رضاخان، فعالیت‌هایی صورت می‌گرفت تا مردم به امامزادگان توجهی نکنند به طوری که این اقدامات سبب شد بسیاری […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود مرعشی‌نجفی، امروز در آیین غبارروبی حرم مطهر امامزاده سید علی(ع) از نوادگان حضرت عباس(ع) اظهار داشت: در زمان رضاخان، فعالیت‌هایی صورت می‌گرفت تا مردم به امامزادگان توجهی نکنند به طوری که این اقدامات سبب شد بسیاری از بقاع متبرکه امامزادگان واجب التعظیم امروز مشخص نباشد.

وی افزود: قم از جمله شهرهایی است که شیعیان از همان ابتدا در آن ساکن بوده و خانواده‌های شیعه در آن حضور پررنگی داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به اشعریون اشاره کرد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه هیچ شهری به اندازه قم، محدث و راوی نداشته است، گفت: بسیاری از کتاب‌های حدیثی دارای راویان قمی هستند که نشان‌دهنده اهمیت و امنیت این شهر برای شیعیان است. به همین دلیل امامزادگانی که می‌خواستند از سوء قصد حاکمان وقت به دور بمانند، به قم مهاجرت می‌کردند و در همین شهر سکونت می‌گزیدند.

مرعشی‌نجفی با اشاره به تعاریفی که پدرش آیت‌الله شهاب‌الدین مرعشی نجفی از امامزاده سید علی(ع) داشته‌اند، گفت: او این امامزاده واجب التعظیم را ابوالفضل قمی‌ها توصیف می‌کرد. در کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی، گروهی برای تحقیق در مورد امامزاده شاه سیدعلی(ع) تشکیل شده و کتاب‌هایی هم چاپ کرده‌اند و بعضی کتاب‌ها هم در آینده به چاپ خواهد رسید.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه روزی یکی از اجدادش در نجف اشرف، به امیرالمومنین(ع) متوسل می‌شود و از ایشان می‌خواهد مکان دفن حضرت زهرا(س) را مشخص کنند گفت: دو شب بعد حضرت علی(ع) به خواب او آمده و گفته‌اند این مسئله جزو اسراری است که تا روز قیامت برملا نمی‌شود تا مظلومیت فاطمه زهرا(س) ثابت شود، ولی همان جلالی که خداوند برای ایشان قائل هستند، برای حضرت معصومه(س) هم قائل شده‌اند و می‌توانید به زیارت این بانو بروید.

رئیس کتاب‌خانه آیت‌الله مرعشی‌نجفی خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی و رهبری حکیمانه امام راحل(ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله العالی)، عامل ثبات در ایران است و موجب این همه برکت شده و اگر هم مشکلاتی هست، همه باید با یکدیگر همکاری کرده و آن‌را حل کنیم، چون اگر این نظام و این رهبری نباشد، مملکت دچار هرج و مرج خواهد شد.