به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه امروز به همراه هیأتی به شهر مقدس قم سفر کرده و قرار است در این سفر با علمای دینی این شهر دیدار و گفت‌وگو کند. حضور شیخ زکزاکی در حرم حضرت معصومه(س) برنامه‌های سفر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه امروز به همراه هیأتی به شهر مقدس قم سفر کرده و قرار است در این سفر با علمای دینی این شهر دیدار و گفت‌وگو کند.

حضور شیخ زکزاکی در حرم حضرت معصومه(س) پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

برنامه‌های سفر او در قم با تشرف به حرم مطهر بانوی کرامت و زیارت مضجع شریف ایشان از صبح امروز آغاز شده است.

حضور شیخ زکزاکی در حرم حضرت معصومه(س)پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی در پنج مه ۱۹۵۳(۱۵ اردیبهشت ۱۳۳۲) در شهر زاریا در نیمه شمالی کشور نیجریه چشم به جهان گشود. وی در خانواده اهل تسنن و مالکی مذهب به دنیا آمده بود اما با دیدار امام خمینی(ره) و گفت‌وگو و آشنایی با ایشان به مذهب تشیع گروید.

حضور شیخ زکزاکی در حرم حضرت معصومه(س)پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

شیخ شیعه آفریقا پس از تأسیس جنبش اسلامی نیجریه، حدود ۳۰۰ مدرسه اسلامی در نیجریه و کشورهای همسایه آن تأسیس کرد.

به نقل از نسیبه زکزاکی (فرزندش)، با تلاش‌های شیخ نزدیک به ۱۲ میلیون نفر در نیجریه شیعه شده‌اند و پس از انقلاب و با رهبری شیخ زکزاکی، اکنون نیجریه به یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای شیعی جهان تبدیل شده است.

حضور شیخ زکزاکی در حرم حضرت معصومه(س)پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

رهبر شیعیان نیجریه با توجه به احیای روابط تهران_ آبوجا در دولت سیزدهم در ۱۹ مهرماه به ایران سفر کرده است و تا به امروز در تهران و مشهد دیدارها و برنامه‌های مختلفی را دنبال کرده است.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱