شکل‌گیری ۲۰۰ هسته نوسازی نیروی انسانی در مساجد قم
شکل‌گیری ۲۰۰ هسته نوسازی نیروی انسانی در مساجد قم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام مرتضی شعبان‌زاده در نخستین گردهمایی «خادمان مسجد، پیشوایان معنویت و طلایه دارا معرفت» در سالن اجتماعات امامزاده شاه سید علی علیه الاسلام، اظهار داشت: در سطح استان قم ۷۰۰ مسجد فعال وجود دارد. وی اضافه کرد: […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام مرتضی شعبان‌زاده در نخستین گردهمایی «خادمان مسجد، پیشوایان معنویت و طلایه دارا معرفت» در سالن اجتماعات امامزاده شاه سید علی علیه الاسلام، اظهار داشت: در سطح استان قم ۷۰۰ مسجد فعال وجود دارد.

وی اضافه کرد: از مجموع مساجد این استان، ۱۰ درصد مساجد با مباحث اختلافی و ۷۰ درصد مسائل اختلالی در امر مسئله مدیریت و جهت‌گیری روبه‌رو هستند و فقط در ۱۵ درصد مساجد وحدت رویه در نظر و عمل وجود دارد.

شعبانزاده تاکید کرد: رئیس طبیعی مسجد امام جماعت است ولو اینکه تعین کافی نداشته باشد، اگر به ریاست امام جماعت تن داده شود بسیاری از مشکلات مساجد برطرف می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد: برای رسیدن به مسجد در تراز انقلاب اسلامی، نوسازی ائمه جماعات ضرورت دارد.

وی اهمیت ائمه جماعات را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و پایگاه‌های بسیج بازوهای امام جماعت باید باشند.

شعبانزاده در پایان بیان کرد: در ۲۰۰ مسجد استان هسته‌‌های تربیتی برای نوسازی انسانی در حال انجام است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

زنان نقش بی‌بدیلی در تحقق تمدن نوین اسلامی دارند

در بخش دیگر این مراسم، آیت‌الله عبدالکریم فرحانی اظهار داشت: جنگ ترکیبی و شناختی جزو مهمترین مباحث و مسائلی است که هم‌اکنون کشور ما با آن روبه‌رو است.

عضو مجلس خبرگان رهبری‌ با تاکید بر اهمیت جایگاه زن و خانواده در تمدن نوین اسلامی و تعلیم و تربیت دینی، افزود: اگر همراهی زنان و خانواده مطیع، صبور و خوش‌فکر انبیا و اولیای نبود، امکان تحقق تمدن توحیدی بسیار سخت می‌شد.

فرحانی تصریح کرد: همچنین زنان بزرگی مانند حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله، حضرت زینب(س) و حضرت فاطمه معصومه (س) چنان نقشی در بسترسازی اجرا و فهم معارف دینی داشته‌اند که نصیب هیچ‌کدام از بزرگ‌مردان تاریخ نشده است.

عضو شورای محتوایی صالحین کشور گفت: امام راحل زمانی پرچم انقلاب و نهضت انقلاب اسلامی را در دست گرفت که در آن دوران هیچ‌ کدام از اندیشمندان غرب و شرق و همچنین نخبگان داخلی تصور اینکه حکومتی دینی شکل بگیرد را هم در سر نمی‌پروراندند.

وی بیان کرد: یکی از عوامل مهم در شکل‌گیری انقلاب اسلامی تربیت نیروهای تربیتی و اخلاقی مانند شهید مطهری، بهشتی، باهنر و غیره و نفوذ این افراد در بین نسل جوان و ایجاد ارتباط با بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: جنگ تحمیلی تنها جنگ در ۲۰۰ سال گذشته است که ایران به‌رغم‌ هجمه غرب و شرق یک وجب از خاک خود را به دشمن نداد و امروز نیز به یکی از ابرقدرت‌های منطقه‌ای و تأثیرگذار در سطح جهان تبدیل‌شده است.

وی اهمیت شجره طیبه صالحین را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: حرکت جهاد تبیین و حرکت تربیتی انقلاب اسلامی باید تداوم داشته باشد.

سپاه قم آماده همکاری در جهت ارتقای کارکردهای مساجد است

سردار محمدرضا موحد در این گردهمایی عنوان کرد: با توجه به اهمیت مسجد، این گردهمایی به‌صورت فصلی با حضور فعال مسئولان و فعالان مساجد برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه استان قم اضافه کرد: با برگزاری چنین گردهمایی و همایش‌هایی با رویکرد هم‌اندیشی و تبادل آرا، امکان ارتقای جایگاه مساجد و کارکردهای متنوع آن در جامعه بیش از همیشه فراهم می‌شود.

وی با اشاره به هجمه رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمنان، خاطرنشان کرد: در جنگ ترکیبی کنونی که با اولویت جنگ شناختی در جریان هست، همه مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی مورد هجمه قرار گرفته است.

موحد گفت: دشمن خرمشهرهای ذهنی برخی از جوانان و نوجوانان را اشغال کرده و در این شرایط باید با همراهی مساجد، ائمه جماعات و نهادهای فرهنگی در راستای معرفت افزایی در بین نسل جوان اقدامات لازم صورت بگیرد.

فرمانده سپاه استان قم خاطرنشان کرد: جذب نوجوانان و جوانان به مساجد به خاطر هجمه شبانه‌روزی دشمنان بر این نسل باید با اهتمام بیشتری مورد توجه دلسوزان باشد.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم