شناسایی ۳۰ گونه گیاهی متناسب با اقلیم قم
شناسایی ۳۰ گونه گیاهی متناسب با اقلیم قم
پیام جوادیان ، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از شناسایی، تکثیر و کاشت گونه‌های گیاهی بومی در فضای سبز شهر قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، پیام جوادیان با اشاره به تکثیر گونه‌های بومی خاص در مرکز تولید گل و گیاه شهرداری قم  گفت: با توجه به اینکه استفاده از گونه‌های بومی و سازگار با شرایط اقلیمی از بهترین راهکار‌ها برای توسعه فضای سبز و تنوع گونه گیاهی در شهر بوده و از طرفی امکان وجود گونه‌های سازگار با اقلیم شهر قم در شهر‌های دیگر؛ این موضوع در تحقیقاتی مفصل بررسی‌شده و با شناسایی این گونه‌ها استفاده از آن‌ها در دستور کار قرارگرفته است.

او با بیان اینکه امسال تعدادی از گونه‌های گیاهی بومی قابل کاشت در شهر در مرحله تکثیر برای کاشت در شهر قرارگرفته است، گفت: همچنین بالای ۳۰ گونه گیاهی مناسب اقلیم قم شناسایی‌شده که در حال جمع‌آوری برای بررسی سازگاری با اقلیم شهر قم است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم می گوید: تلاش داریم با استفاده از گونه‌های گیاهی بومی شهر قم بتوانیم شرایط مطلوبی را در فضای سبز فراهم کنیم و با افزایش کیفیت بصری آن‌ها و اصلاح، بیش‌ازپیش از آن‌ها در فضای سبز شهر استفاده کرده و شاهد توسعه پایدار فضای سبز شهر قم باشیم.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان