شمشیربازان برتر در مسابقات جام رمضان قم مشخص شدند
شمشیربازان برتر در مسابقات جام رمضان قم مشخص شدند

علی قنبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در قم، طی سخنانی اظهار کرد: مسابقات جام رمضان سنت دیرینه‌ای است که رشته‌های مختلف ورزشی هرساله برگزار می‌کنند، باتوجه به این موضوع تصمیم گرفتیم امسال مسابقات شمشیربازی را تحت عنوان«جام رمضان» برگزار کنیم. وی ادامه داد: ۲۰ ورزشکار برای شرکت در این مسابقات در ۲ […]

علی قنبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در قم، طی سخنانی اظهار کرد: مسابقات جام رمضان سنت دیرینه‌ای است که رشته‌های مختلف ورزشی هرساله برگزار می‌کنند، باتوجه به این موضوع تصمیم گرفتیم امسال مسابقات شمشیربازی را تحت عنوان«جام رمضان» برگزار کنیم.

وی ادامه داد: ۲۰ ورزشکار برای شرکت در این مسابقات در ۲ رده سنی نونهالان و بزرگسالان اعلام آمادگی کردند، بدین ترتیب پنج شنبه گذشته دور اول مسابقات برگزار شد.

رئیس هیات شمشیربازی استان قم گفت: روز جمعه نیز مسابقات نیمه نهایی، رده بندی و فینال برگزار شد، در رده سنی نونهالان رایان میرزایی موفق شد به مدال طلای مسابقات دست یابد. همچنین محمدحسین دهقان‌نصیری و محمدپارسا نادری به ترتیب مدال نقره و برنز مسابقات را کسب کردند.

وی افزود: در رده سنی بزرگسالان رقابت‌های جذابی را بین ورزشکاران شاهد بودیم، در پایان مسابقات رده سنی مذکور صدرا جهانی به مدال طلا دست یافت. همچنین ماهان میرزایی و سیاوش دهنوی به ترتیب مدال نقره و برنز مسابقات را کسب کردند.

قنبری در ادامه با اشاره به رویدادهای پیش روی این هیات ورزشی خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۲ تصمیم داریم حضور پُر رنگ‌تری در مسابقات داشته باشیم. در اردیبهشت‌ماه دور برگشت لیگ‌برتر آقایان را داریم که تیم ما باید آنجا به رقابت بپردازد.

رئیس هیات شمشیربازی استان قم در پایان تصریح کرد: همچنین دور رفت مسابقات لیگ‌برتر بانوان را داریم که طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است در این بخش نیز تیم‌داری کنیم. لازم به ذکر است خردادماه مسابقات کشوری رده سن نونهالان طبق اعلام فدراسیون برگزار خواهد شد که در تلاشیم در این رقابت‌ها نیز تیمی را اعزام کنیم.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

پایان پیام/۷۸۰۳۰