ششمین اجلاسیه آستان‌های‌مقدس و بقاع متبرکه کشور در قم برگزار می‌شود
ششمین اجلاسیه آستان‌های‌مقدس و بقاع متبرکه کشور در قم برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، نشست‌خبری ششمین اجلاسیه آستان‌های‌مقدس و بقاع متبرکه کشور با حضور حجت‌الاسلام سیدحسین رکن‌الدینی سخنگوی این اجلاسیه امروز در سالن جلسات حوزه‌نمایندگی‌ ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در قم برگزار شد. رکن‌الدینی در این نشست ضمن اعلام میزبانی شهر‌ قم از […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، نشست‌خبری ششمین اجلاسیه آستان‌های‌مقدس و بقاع متبرکه کشور با حضور حجت‌الاسلام سیدحسین رکن‌الدینی سخنگوی این اجلاسیه امروز در سالن جلسات حوزه‌نمایندگی‌ ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در قم برگزار شد.

رکن‌الدینی در این نشست ضمن اعلام میزبانی شهر‌ قم از این رویداد، گفت: ششمین اجلاسیه آستان های‌مقدس و بقاع‌متبرکه کشور با حضور تولیت های آستان‌قدس‌رضوی، حرم‌مطهر حضرت‌ معصومه(س)، آستان‌مقدس حضرت شاه‌چراغ(ع)، آستان‌مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) و تولیت مسجدمقدس‌ جمکران برگزار می‌شود.

وی افزود: دیگر عضو این اجلاسیه، ریاست سازمان اوقاف و امورخیریه‌کل‌کشور حجت‌الاسلام سیدمهدی‌خاموشی است و علت عضویت اوقاف این است که هشت هزار و ۷۶۷ بقعه در کل کشور تحت نظر این نهاد اداره می‌شود که ۶ هزار و ۶۰۰ بقعه متعلق به امامزادگان و ۳۳ بقعه نیز برای پیامبران است.

رکن‌الدینی گفت: بعثه رهبری که مسئولیت زیارت خارج از کشور را برعهده دارد نیز دیگر عضو حاضر در این اجلاسیه خواهد بود.

وی گفت: در این اجلاسیه، هفت کارگروه شامل فرهنگی، اجتماعی، حقوقی و امنیتی، اقتصادی، آموزشی و پژوهشی، معماری و مهندسی و همچنین رسانه و فضای مجازی که ذیل کمیته دائمی فعالیت می‌کنند، گزارش های سالانه خود را ارائه می‌دهند.

سخنگوی ششمین اجلاسیه آستان‌های‌مقدس و بقاع متبرکه ادامه داد: تولیت‌های آستان‌های مقدس که در این اجلاسیه هستند از سخنرانان این رویداد هستند، همچنین حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین راجی نویسنده کتاب صعود چهل ساله و مدیر اندیشکده راهبردی سُعَداء به عنوان سخنران ویژه در این مراسم حضور دارد.

وی در پایان گفت: این اجلاسیه از ساعت ۸:۳۰ روز ۳۰ اردیبهشت‌ماه جاری در ساختمان شماره ۲ حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور و حج و زیارت قم برگزار خواهد شد.

پایان پیام/۷۸۰۳۸