شرکت ۷ هزار دانش‌آموز قمی در اردوی عملی درس آمادگی
شرکت ۷ هزار دانش‌آموز قمی در اردوی عملی درس آمادگی

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،سردار محمدرضا موحد عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به همین منظور ۷ هزار نفر از دانش‌آموزان طی ۱۴ روز در پادگان شهدای ۱۹ دی استان قم حضور پیدا خواهند کرد. وی ادامه داد: طی این اردوی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،سردار محمدرضا موحد عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به همین منظور ۷ هزار نفر از دانش‌آموزان طی ۱۴ روز در پادگان شهدای ۱۹ دی استان قم حضور پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: طی این اردوی عملی، دانش‌آموزان مقاطع متوسطه قمی آموزش‌های نظامی میدان تیر به همراه اردوی راهیان پیشرفت را خواهند گذراند.

فرمانده سپاه استان قم یادآور شد: با هماهنگی مطلوب سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه استان قم و آموزش‌وپرورش استان، این اردوها و اجرای آموزش‌های لازم به شکل خوبی در حال اجرا است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم نیز در ادامه ابراز داشت: بخشی از آموزش‌های درس آمادگی دفاعی دانش‌آموزان را مباحث عملی نظامی شامل می‌شود که در این مرحله ۷ هزار از دانش‌آموزان با حضور در پادگان شهدای ۱۹ دی، مباحث و مهارت‌های لازم را می‌گذرانند.

علیرضا رحیمی اضافه کرد: در قالب این اردو‌، آموزش‌هایی در مباحث تئوری، بصیرتی و نظامی ارائه می‌شود؛ این اردو طی سالهای گذشته نیز با همکاری سپاه استان قم برگزارشده است.
وی با قدردانی از همراهی سپاه استان قم در اجرای اردوی عملی درس آموزش دفاعی، یادآور شد: تجربه آموزش‌وپرورش استان قم حاکی از این است که برگزاری‌های دوره‌های آموزشی در خارج از فضای کلاس درس، تأثیرات بهتری در بین آن‌ها گذاشته است.

سرهنگ دریسی جانشین یگان آموزشی شهید سلیمانی نیز طی سخنانی گفت: طی این اردو، روزانه ۵۰۰ دانش‌آموز با حضور در پادگان شهدای ۱۹ دی، در کلاس‌های مباحث فکری فرهنگی، کلاس نظامی و کلاس میدان تیر شرکت می‌کنند.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ پیوند بین نسل‌ها در بین جامعه، خاطر نشان کرد: در سال جاری آموزش عملی آمادگی دفاعی دانش‌آموزان متوسطه استان به یگان شهید سلیمانی واگذارشده است و طبق ارزیابی‌های انجام‌شده، دانش‌آموزان با رضایت خاطر این فضا و محیط را ترک می‌کنند.