سیمای دریاچه حوض سلطان قم با احداث نیروگاه خورشیدی خدشه دار نشود
سیمای دریاچه حوض سلطان قم با احداث نیروگاه خورشیدی خدشه دار نشود
علیرضا ارجمندی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم گفت: جلوه‌های بصری و سیمای دریاچه حوض السلطان به عنوان بزرگترین آئینه طبیعی کشور با احداث نیروگاه خورشیدی نباید مورد خدشه واقع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علیرضا ارجمندی در جلسه بررسی موضوع احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی در منطقه نمونه گردشگری دریاچه حوض سلطان که در محل این اداره کل برگزار شد گفت: حفظ و حراست از اثر طبیعی دریاچه حوض السلطان اهمیت بسیاری دارد و ضرورت دارد تا مشکلات و معضلاتی که در راستای اجرای این طرح ممکن است با آن مواجه شویم در کمیته‌ای مشترک با حضور مشاور نیروگاه خورشیدی مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم بیان کرد: جلوه‌های بصری و سیمای دریاچه حوض السلطان به عنوان بزرگترین آئینه طبیعی کشور نباید مورد خدشه واقع شود و در این راستا از تخریب‌ها چشم پوشی نخواهیم کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم با بیان اینک حفظ آثار طبیعی استان قم موضوع مهمی است عنوان کرد: طرح‌ها و تصمیماتی که در راستای بهره برداری از آثار طبیعی اتخاذ می‌شود باید به موضوع حفظ این میراث طبیعی توجه شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان