– اخبار اقتصادی – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ بر اساس جدیدترین آمار کشاورزی قراردادی تا پایان هفته نخست دی‌ماه، به‌ترتیب استان‌های سیستان و بلوچستان با ۶۶درصد، البرز با ۶۴درصد و قم با ۶۳درصد رتبه‌های اول تا سوم در […]

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ بر اساس جدیدترین آمار کشاورزی قراردادی تا پایان هفته نخست دی‌ماه، به‌ترتیب استان‌های سیستان و بلوچستان با ۶۶درصد، البرز با ۶۴درصد و قم با ۶۳درصد رتبه‌های اول تا سوم در تحقق سطح زیر کشت قراردادی را به خود اختصاص داده‌اند.
بر اساس آمار کشاورزی قراردادی که کشت گندم در آن از نقش محوری برخوردار است، به‌ترتیب استان‌های بوشهر، کرمان، تهران، مازندران، هرمزگان، سمنان و گلستان، رتبه‌های چهارم تا دهم را در تحقق برنامه‌های ابلاغی سطح زیر کشت قراردادی کسب کرده‌اند.

بعد از ۱۰  استان صدر جدول، به‌ترتیب استان‌های یزد، خراسان جنوبی، فارس، لرستان، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در نیمه بالای جدول، بیشترین میزان تحقق برنامه ابلاغی سطح زیر کشت قراردادی، جای دارند.

واردات سموم کشاورزی مشمول ۹درصد مالیات بر ارزش افزوده شد

از نظر سطح برنامه ابلاغی، به‌ترتیب استان‌های کردستان، خوزستان و آذربایجان شرقی، بیشترین سطح ابلاغی کشاورزی قراردادی را به خود اختصاص داده‌اند و از سوی دیگر، به‌ترتیب استان‌های گلستان، فارس و همدان بیشترین قراردادهای سطح زیر کشت قراردادی را با کشاورزان منعقد کرده‌اند.

بیشترین تعداد کشاورزان هدف‌گذاری‌شده برای انعقاد قرارداد کشت قراردادی، به‌ترتیب به استان‌های فارس، گلستان و کرمانشاه تعلق دارد و بیشترین قراردادها نیز به‌ترتیب در همین سه استان منعقد شده است.