سیزدهمین دوسالانه تصویرگری در قم برگزار می‌شود
سیزدهمین دوسالانه تصویرگری در قم برگزار می‌شود
محمد کاظم رضوانی، معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: سیزدهمین دوسالانه تصویرگری با نمایش آثار منتخب در روزهای ۸ تا ۲۲ تیرماه در نگارخانه‌های فرهنگ و سرو برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد کاظم رضوانی ظهر سه شنبه در نشست خبری سیزدهمین جشنواره دوسالانه تصویرگری استان قم در نگارخانه فرهنگ اظهار داشت: یکی از رویکردهای مهم اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بهره‌گیری از ظرفیت‌های انجمن‌های فرهنگی و هنری است.

وی با بیان اینکه انجمن‌ها بازوی توانمند اداره‌کل در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری محسوب می‌شوند افزود: باور داریم اگر انجمن‌ها فعال باشند، برنامه‌های باکیفیتی را می‌توان دنبال کرد و بر همین اساس، جشنواره‌ها، همایش‌ها و دوسالانه‌های مختلفی در قم به همت انجمن‌های هنری در طول سال برگزار می‌شود.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم به برگزاری سیزدهمین جشنواره دوسالانه تصویرگری استان قم اشاره کرد و گفت: این رویداد هنری به همت انجمن هنرهای تجسمی استان و با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

رضوانی ادامه داد: هنرهایی همانند نقاشی، گرافیک، نگارگری، کاریکاتور و تصویرسازی و مباحث نظریه هنر زیرمجموعه انجمن هنرهای تجسمی استان قم هستند.

انجمن هنرهای تجسمی جزو انجمن‌های فعال اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم محسوب می‌شود

وی با بیان اینکه انجمن هنرهای تجسمی جزو انجمن‌های فعال اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم محسوب می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته ۴ نمایشگاه گروهی نگارگران استان قم، نمایشگاه تجسم هنر، نمایشگاه نقاشی خلاق کودک و نوجوان و نمایشگاه نگارگری ثقلین برگزار شد و در سال جاری نیز رویدادهای متنوعی نظیر شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیش‌بینی شده است.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری دوسالانه‌های هنری خبر داد و گفت: در سال‌های اخیر به دلیل شیوع کرونا، تقویم اجرایی جشنواره‌ها دچار اختلال شد اما تلاش می‌کنیم رویدادهای هنری را به صورت منظم برگزار کنیم.

وی گفت: سیزدهمین دوسالانه تصویرگری با نمایش آثار منتخب در روزهای ۸ تا ۲۲ تیرماه در نگارخانه‌های فرهنگ و سرو برگزار می‌شود و از نفرات برگزیده نیز طی مراسمی تجلیل می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر