سوگواره شعر «شهیدان حرم» در قم برگزار می‌شود
سوگواره شعر «شهیدان حرم» در قم برگزار می‌شود
غلامرضا فلاح، رییس کانون شاعران آئینی استان قم گفت: همزمان با هفتمین روز شهادت جمعی از هموطنان در حرم شاهچراغ(ع) سوگواره شعر شهیدان حرم در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، غلامرضا فلاح با اعلام خبر برگزاری سوگواره شعر شهیدان حرم به مناسبت بزرگداشت شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع)، در تشریح جزئیات برگزاری این سوگواره اظهار کرد: شاعران آئینی جزو اولین کسانی بودند که با سرایش آثار فاخر و ارزشی خود، ضمن محکومیت حادثه تروریستی در حرم حضرت احمد بن موسی(ع) با خانواده شهدا و مجروحان این حادثه ابراز همدردی کردند.

وی گفت: در این راستا با هدف گرامیداشت شهدای این حادثه تروریستی و تکریم جایگاه شهید و شهادت، بنا داریم اولین سوگواره شعر شهیدان حرم را با حضور شاعران آئینی، فعالان هیأت‌های مذهبی و مداحان اهل بیت(ع) برگزار کنیم و آثار رسیده به دبیرخانه را تجمیع و در اختیار رسانه‌های جمعی قرار دهیم.

فلاح با بیان این که این سوگواره همزمان با هفتمین روز شهادت مظلومانه هموطنان در حادثه تروریستی شیراز برگزار می‌شود، بیان داشت: در مدت سه روز از اعلام فراخوان این سوگواره در رسانه کانون شاعران آئینی استان قم، بیش از ۱۱۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه سوگواره ارسال شده است و ارسال آثار همچنان ادامه دارد.

رییس کانون شاعران آئینی استان قم افزود: شعرخوانی ۶ تن از شاعران آئینی، سخنرانی حجج اسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم و روح‌الله حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی، سخنرانی استاد مجاهدی دبیر دائمی شعر و ادبیات آئینی کشور، اجرای سرود نوجوانان، مداحی، پخش شعرخوانی یکی از پیشکسوتان شیراز که در حرم حضرت احمد بن موسی(ع) ضبط شده، حضور خادمان حرم حضرت معصومه(س) در این مراسم و … از جمله برنامه‌های این سوگواره است.

وی گفت: این سوگواره با محوریت کانون شاعران آئینی استان و همکاری شورای هیأت‌های مذهبی، کانون مداحان و بسیج مداحان استان، روز یکشنبه ۱۵ آبان ساعت ۱۹:۳۰ در سالن کوثر اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم