سومین جشنواره استانی تامین اجتماعی و رسانه در قم فراخوان داد
سومین جشنواره استانی تامین اجتماعی و رسانه در قم فراخوان داد
محمد تلخابی رییس اداره روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان از اعلان فراخوان سومین جشنواره استانی تامین اجتماعی و رسانه با موضوع « تامین اجتماعی و جهاد تبیین » در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی قم، محمد تلخابی با اعلام این خبر گفت: سومین جشنواره استانی تامین اجتماعی و رسانه با شعار « تامین اجتماعی؛ چراغ راه آینده » با هدف آشنایی هرچه بیشتر جامعه با نقش و اهمیت خدمات این سازمان فراگیر اجتماعی و نیز به منظور تقویت تعامل سازنده با رسانه‌ها به عنوان رابط میان نهاد‌های خدمتگزار و مردم و قدردانی از جایگاه خطیر اصحاب رسانه استان قم برگزار می‌شود.
وی افزود: این جشنواره تلاش می‌کند با بهره‌گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و تامین اجتماعی، آثار رسانه‌ای تولیدی انتشار یافته در حوزه تامین اجتماعی را بررسی کند.
او گفت: سومین جشنواره استانی تامین اجتماعی و رسانه قم با موضوع « تامین اجتماعی و جهاد تبیین » در رشته‌های مرتبط با مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، رسانه‌های مجازی، رادیو و تلویزیون آثار می‌پذیرد.
به گفته تلخابی، قرارگاه رسانه‌ای « جهاد تبیین » در اداره روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی قم فعالیت خود را در زمینه معرفی و تولید و انتشار محتوا در این زمینه آغاز کرده و اهالی رسانه می‌توانند برای آگاهی بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل به نشانی www.qom.tamin.ir مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی همواره سعی دارد نهادی پاسخگو و در خدمت مردم به‌ویژه جامعه کار و تولید باشد، گفت: جهاد تبیین مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری بوده و تامین اجتماعی قم درصدد است تا با برنامه ریزی دقیق و درست به این دغدغه رهبری معظم انقلاب اسلامی در حوزه تامین اجتماعی جامه عمل بپوشاند.
وی افزود: با تشکیل اتاق فکر در تامین اجتماعی قم سلسله برنامه های آگاهی رسانی در این راستا طراحی گردیده که در بخش های مختلف کارگری، کارفرمایی و بیمه شدگان در حال اجراست.
تلخابی یادآور شد: برگزاری میز خدمت جهادی در نمایشگاهها و اماکن مختلف استان، حضور در مجامع کارگری کارفرمایی و کانون های بازنشستگی، دیدارهای هدفمند مردمی و چهره به چهره با مخاطبان، برگزاری کارگاههای آموزشی، برگزاری میزهای خدمت جهادی در نمازجمعه و مساجد مختلف استان، برگزاری نشست های دورهمی با گروههای مختلف تاثیرگذار در جامعه، ترتیب دادن گفتمان هایی با نخبگان دانشگاهی و اجرای طرح گردشگری دانش آموزی با هدف گسترش مفاهیم بیمه ای و شنیدن مستقیم دیدگاههای مخاطبان و شرکای اجتماعی از جمله برنامه های در حال اجرای این اداره کل برای تحقق « جهاد تبیین » در حوزه تامین اجتماعی است.
رییس اداره روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی قم گفت: این جشنواره در بخش مطبوعات، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌ها در رشته‌های خبر، تیتر، سرمقاله و یادداشت، مصاحبه و گفت‌وگو، گزارش (خبری و تحلیلی)، عکس خبری، گزارش تصویری، طرح و کاریکاتور، طنز مکتوب، نقد و نظر و در بخش رادیو و تلویزیون (مرکز استان) در رشته‌های گزارش (خبری، ویژه خبری و …)، مستند (خبری و غیرخبری)، مصاحبه و گفتگو (زنده و ضبطی) و در بخش رسانه‌های مجازی در حوزه موشن گرافی، پادکست و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: آثار تولیدی رسانه ها که در محدوده زمانی ابتدای تیرماه سال ۱۴۰۱ تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۲ در رسانه‌های استانی و یا ویژه نامه استانی نشریات سراسری منتشر شده باشند می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.
تلخابی از نویسندگان، خبرنگاران، گزارشگران، عکاسان، کاریکاتوریست‌ها و طنزنویسان در مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین گزارشگران و خبرنگاران، سردبیران، تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان صدا و سیمای استان قم دعوت کرد آثار تولیدی خود را در رشته‌های فوق حداکثر تا پایان خردادماه ۱۴۰۲ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

او در خصوص محور‌های موضوعی این جشنواره گفت: محور‌های موضوعی دومین جشنواره « معرفی خدمات سازمان تامین اجتماعی » و همچنین « تبیین چرایی اهمیت تامین اجتماعی در جامعه » است.
تلخابی درباره شرایط شرکت در این جشنواره گفت: هر یک از متقاضیان می‌تواند در ۴ رشته شرکت کند و آثار تولیدی مکتوب فاقد نام نویسنده یا دارای نام مستعار، باید به تأیید (مهر و امضاء) مدیرمسئول رسانه (نشریه، خبرگزاری، پایگاه خبری و…) رسیده باشد.
رییس اداره روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی قم گفت: در مورد برنامه‌های رادیو و تلویزیونی، ارسال لوح فشرده برنامه پخش‌شده (در تلویزیون با لوگوی شبکه استانی قم) با ذکر مشخصات کامل اثر و خالق یا خالقان آن و تاریخ دقیق پخش ضروری است.
وی افزود: عکاسان، طراحان و کاریکاتوریست‌های علاقه‌مند به شرکت در جشنواره، باید علاوه بر ارسال نسخه چاپی یا انتشار یافته و یا اسکرین شات از اثر، لوح فشرده آثار را نیز با فرمت JPEG به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی تاکید کرد: در بخش ویژه جشنواره نیز رسانه هایی که بیشترین بازانتشار خبر از اخبار و رویدادهای این اداره کل را داشته اند می توانند اخبار بازانتشاری را جمع آوری و در قالب یک فایل pdf به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا در بخش ویژه بررسی و رسانه های برتر در این حوزه نیز معرفی شوند.
تلخابی خاطرنشان کرد: آیین پایانی سومین دوره جشنواره استانی تامین اجتماعی و رسانه قم همراه با معرفی برگزیدگان، همزمان با هفته تامین اجتماعی در تیرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.