سهم اتوبوس در حمل‌ونقل شهر قم به ۱۱ درصد رسید
سهم اتوبوس در حمل‌ونقل شهر قم به ۱۱ درصد رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اقدامات در حوزه نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم اظهار داشت: مدیریت شهری در سه سال گذشته تلاش‌های ویژه‌ای در حوزه نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوس‌رانی داشته است. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اقدامات در حوزه نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم اظهار داشت: مدیریت شهری در سه سال گذشته تلاش‌های ویژه‌ای در حوزه نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوس‌رانی داشته است.

وی با بیان اینکه تا پیش‌ازاین اقدامات، عمر ناوگان بیش از ۱۰ سال بود و این عدم نوسازی به علت عدم‌حمایت‌های دولتی در حال تبدیل‌شدن به بحرانی برای شهر قم می‌شد، ابراز کرد: همه ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم در این سال‌ها نوسازی شد و امروزه عمر ناوگان به ۲٫۷ سال رسیده است.

مدیر عامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم ادامه داد: در سال گذشته قرارداد خرید ۹۹ دستگاه اتوبوس آتروس نهایی شد که تا پایان سال گذشته ۵۰ دستگاه تحویل شهر قم شده و مابقی نیز به‌مرور در سال جاری افزوده می‌شود.

وی تعداد اتوبوس‌های فعال در سطح شهر را ۲۰۳ دستگاه دانست و افزود: تعدادی اتوبوس نیز برای پشتیبانی در نظر گرفته‌شده و ۲۷ دستگاه نیز در حال بازسازی است.

نیک از افزایش سهم اتوبوس‌رانی در حمل‌ونقل شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه این درصد در سال گذشته با رشد ۳ درصدی به ۱۱ درصد رسیده است.

وی یکی دیگر از اقدامات سازمان اتوبوس‌رانی برای سال گذشته را ایجاد خطوط جدید برشمرد و یادآور شد: خط اتوبوس تندرو بلوار جمهوری اسلامی به پردیسان، خط شهرک امام حسن(ع) به میدان شهید مطهری و راه‌اندازی خط دانشگاه شهاب دانش و پیام نور به میدان شهید مطهری در این راستا عملیاتی و اجرا شد.

پایان پیام/۷۸۰۲۳