به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد مشرف ظهر یکشنبه در نشست خبری تشریح برنامه‌های حرم مطهر بانوی کرامت به مناسبت ایام معصومیه از سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم تا شهادت آن حضرت، که در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) حرم مطهر برگزار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد مشرف ظهر یکشنبه در نشست خبری تشریح برنامه‌های حرم مطهر بانوی کرامت به مناسبت ایام معصومیه از سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم تا شهادت آن حضرت، که در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) حرم مطهر برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: امسال ۲۳ ربیع‌الاول با هفدهم مهرماه متقارن شده است و در این روز ورود بانوی کرامت به قم را جشن خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه از چهارم تا ششم آبان‌ها نیز برنامه‌های سوگواری رحلت شهادت‌گونه بانوی کرامت برگزار می‌شود، عنوان کرد: شعار «در پناه اخت الرضا، عفاف و جهاد تبیین» به عنوان شعار ایام معصومیه امسال انتخاب شده که برگرفته از نصوص و روایات و همچنین برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب است.

سرپرست معاونت فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به اجرای ۷۴ عنوان برنامه برای ایام معصومیه گفت: برنامه جشن سالروز ورود کریمه اهل‌بیت(س) برای کودکان، دانشجویان، اردوزبانان، آذری زبانان و عرب‌زبانان به صورت جداگانه برگزار خواهد شد.

مشرف با اشاره به اینکه موزه آستان مقدس در سالروز ورود بانوی کرامت به قم برای عموم مردم رایگان خواهد بود، عنوان کرد: اجتماع حافظان، مسابقه تولید و توزیع پوستر، عکس و کلیپ، رونمایی از کتاب‌های تولیدی انتشارات حرم مطهر حضرت معصومه(س) و برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تعویض پرچم در شب رحلت بانوی کرامت گفت: دسته‌های عزاداری نیز برای عرض ارادت و سوگواری از نقاط مختلف به سمت حرم مطهر حرکت خواهند کرد و آئین شمع‌گردانی با حضور خادمان در شام شهادت حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

مشرف، برپایی نمایشگاه دختران سرزمین من در صحن پیامبر اعظم، نذر خدمت برای علاقه‌مندان درحرفه‌های مختلف، اعزام کاروان سفیران به ۱۰ استان و مناطق مختلف استان قم، برگزاری پویش همسایه با حضور در ۶۰ مدرسه برای تبیین شخصیت حضرت معصومه(س)و برگزاری نشست‌های علمی پژوهشی با عنوان تبیین شخصیت و آثار و برکات حضور کریمه اهل بیت(س)‌ در قم را از دیگر برنامه های ایام معصومیه در قم ذکر کرد.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

در ادامه این نشست هادی محمودنژاد معاون اجرایی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) عنوان کرد: استقبال از کاروان نمادین حضرت فاطمه معصومه(س) فردا با حضور خادمان آستان مقدس و مردم از چهارراه معصومیه قم آغاز می‌شود و در ادامه این کاروان پس از گذر از خیابان امامزاده ابراهیم، امام خمینی(ره)، میدان شهید سعیدی، سه راه خورشید، میدان‌ شهید مطهری، چهار راه بازار به حرم‌ مطهر خواهد رسید.

وی گفت:‌ اجتماع مردمی در چهار راه معصومیه قم از ساعت ۷:۴۵ فردا آغاز و کاروان در حدود ساعت ۱۰صبح به حرم مطهر می‌رسد و ویژه برنامه‌ای از جمله خطبه خوانی خادمان آستان و گلباران مضجع شریف کریمه اهل بیت(س) پیش‌بینی شده است.

محمود نژاد گفت:‌ در حوزه‌های سینمایی و هنری نیز اتفاق‌های خوبی را شاهدیم از جمله مستند سینمایی “اخت الرضا” که روز سه‌شنبه هفته جاری رونمایی خواهد شد، این مستند با مشارکت عتبه اباعبدالله(ع) و سازمان هنری سوره ساخته شده‌است که بزودی اکران آن در سینماهای سراسر کشور شروع می‌شود.

پایان پیام/۷۸۰۳۳