سطح توزیع کالاهای اساسی در قم با ایجاد شبکه امن فروش ارتقا می‌یابد
سطح توزیع کالاهای اساسی در قم با ایجاد شبکه امن فروش ارتقا می‌یابد
محمد رضا حاجی رضا، رییس سازمان جهاد کشاورزی قم با اشاره به اهمیت نحوه عرضه محصولات در تنظیم بازار گفت: در همین راستا و به‌ منظور عرضه ‌هر چه مناسب‌تر کالاهای مورد نیاز مردم، ارتقا روند توزیع کالاهای اساسی در این استان را با ایجاد شبکه‌ امن فروش دنبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد رضا حاجی رضا بیان داشت: برای ایجاد شبکه امن توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در قم، از ظرفیت فروشگاه‌های بزرگ و معتبر در مناطق مختلف شهر قم و سایر مناطق استان استفاده خواهیم کرد تا عرضه محصولات به‌سرعت و به صورت منسجم انجام گیرد.

وی افزود: ما برای نظارت هر چه مطلوب‌تر بر وضعیت توزیع کالاهای اساسی و سایر اقلام مورد نیاز مردم در بازار، علاوه بر استفاده از بازرسان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی به مشارکت فعال شهروندان و تشکل‌های مردم نهاد نیز در این رابطه نیاز داریم تا سطح کنترل خود را در این بخش افزایش دهیم.

وی همچنین با اشاره به جمعیت قابل توجه ساکن در قم و همچنین مسافر پذیر بودن این استان،‌ ادامه داد: این شرایط باعث شده تا بحث مدیریت تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار قم همواره مساله‌ای مهم و اساسی پیش‌روی دستگاه‌های متولی آن باشد و ما در این زمینه تمام تلاش خود را برای تامین مایحتاج مردم به کار گرفته‌ایم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: در بحث تنظیم بازار، مهمترین عامل آرامش مردم است و در همین رابطه تلاش خواهیم کرد در توزیع کالاهای اساسی از مباشران قابل اعتماد و پرتلاش استفاده کنیم و اگر هم در مواقعی افرادی در این بخش به وظیفه خود درست عمل نمی‌کنند، تغییرات لازم را به‌عمل آوریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که تامین امنیت غذایی مردم مهمترین هدف سازمان جهاد کشاورزی قم است،‌ تاکید کرد: افزایش سطح تولید محصولات کشاورزی و دامی استان را با استفاده از دانش روز و تجهیزات جدیدی که وارد حوزه کشاورزی شده‌اند، دنبال می‌کنیم.

بیش از ۱۴ هزار بهره‌بردار در زمینه تولید محصولات کشاورزی در قم فعال هستند، همچنین میزان متوسط تولید بخش کشاورزی این استان در سال ۸۵۰ هزار تن در زمینهٔ محصولات زراعی،‌ باغی،‌ دامی، شیلات و گلخانه‌ای است؛ بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان استان تشکیل می‌دهند به‌نحوی‌که کشاورزی به‌تنهایی حدود ۵۰ درصد اشتغال روستاییان در بخش‌های مختلف استان را به خود اختصاص داده‌است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا