سطح اشتغال استان را با پرداخت تسهیلات رونق تولید حفظ می‌کنیم
سطح اشتغال استان را با پرداخت تسهیلات رونق تولید حفظ می‌کنیم
عبدالرضا شاملی، معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: با پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی متقاضی،‌ علاوه بر افزایش فرصت‌های شغلی در بخش صنعت استان، اشتغال موجود در این حوزه مهم اقتصادی را حفظ می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، عبدالرضا شاملی روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم در سالن کرامت استانداری، در گفت‌وگو با خبرنگاران، بیان داشت: روند پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت و کشاورزی استان با هدف تامین سرمایه ثابت و درگردش مورد نیاز واحدهای تولیدی به خوبی جریان دارد که این مساله کمک شایانی نیز به حفظ اشتغال آن‌ها می‌کند.

وی افزود: در همین رابطه براساس مصوبه جلسه امروز، در بخش صنعت هفت مورد تسهیلات که ۶ مورد آن تسهیلات تامین سرمایه در گردش و یک مورد تسهیلات تامین سرمایه ثابت است به مبلغ ۷۷۴ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت می‌شود که تثبیت اشتغال برای ۲۰۰ نفر را درپی خواهد داشت.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز ۱۱ مورد تسهیلات رونق تولید در قالب تامین سرمایه در گردش به مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال از طریق بانک‌های عامل به متقاضیان پرداخت می‌شود.

شاملی گفت: همچنین در این جلسه ۱۲ مورد مشکلات مختلف واحدها و طرح‌های‌ صنعتی و کشاورزی استان در بخش‌هایی نظیر امور مالیاتی،‌ بانکی و تامین اجتماعی بررسی مصوبه‌هایی برای رفع آن‌ها تصویب شد.

حجم سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت استان به ۱۱۲ هزار و ۶۰۲ میلیارد ریال رسید که در همین ارتباط ۲ هزار و ۳۳۵ واحد صنعتی دارای پروانه در قم فعال است و ۶۳ هزار و ۱۲۱ نفر به‌صورت مستقیم در این بخش مشغول فعالیت هستند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا