سرمایه گزاری ۳۰۰۰ میلیارد تومانی برای ساماندهی ضلع شرقی  حرم حضرت معصومه
سرمایه گزاری ۳۰۰۰ میلیارد تومانی برای ساماندهی ضلع شرقی  حرم حضرت معصومه
سیدمرتضی سقاییان نژاد، شهردار قم تکمیل و ادامه تونل غدیر را از پروژه‌های بسیار مهم شرق حرم مطهر دانست و گفت: پروژه بسط شرقی که به نوعی مجموعه‌ای از پارکینگ، فضای باز شهری و خدمات به زائر است با سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد تومانی در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمرتضی سقاییان نژاد با اشاره به اهمیت ساماندهی بافت پیرامون حرم مطهر حضرت معصومه (س) اظهار کرد: ما در انتظام‌بخشی به محیط پیرامونی حرم مطهر موفق بودیم؛ زمانی بود که دست‌فروشان تا درب حرم حضور داشتند اما امروز آرام‌سازی خوبی اطراف حرم مطهر صورت گرفته است.

شهردار قم از دیگر کارهای صورت گرفته در بافت پیرامون حرم حضرت معصومه (س) گفت: احداث پیاده‌راه‌های ارم و انقلاب از اتفاقات مهم سال‌های اخیر اطراف حرم مطهر بود.

به گفته وی، در حال حاضر سه سمت حرم مطهر ساماندهی شده است و برای ساماندهی شرق حرم باید انرژی بیشتری صرف کرد.

سقاییان‌نژاد ادامه داد: دو سال است تمام کوشش شهرداری قم به ساماندهی شرق حرم مطهر معطوف شده و چند پروژه بسیار مهم در آن پیگیری می‌شود.

وی تکمیل و ادامه تونل غدیر را از پروژه‌های بسیار مهم شرق حرم مطهر دانست و گفت: پروژه بسط شرقی که به نوعی مجموعه‌ای از پارکینگ، فضای باز شهری و خدمات به زائر است با سرمایه‌گذاری ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در حال اجرا است.

شهردار قم اجرای پروژه فاز پنج عمار یاسر را یکی از پروژه‌های مهم برای ساماندهی ترافیکی اطراف حرم مطهر دانست و افزود: ارزش این پروژه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است که در دو سال اخیر به مرحله اتمام رسیده است.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم