سرعت مجاز در بزرگراه آیت‌الله بروجردی قم به ۸۰ کیلومتر کاهش یافت
سرعت مجاز در بزرگراه آیت‌الله بروجردی قم به ۸۰ کیلومتر کاهش یافت
وحید برزو، رئیس مرکز مدیریت هوشمند ترافیک شهرداری قم از کاهش سرعت 10 کیلومتری در بزرگراه آیت‌الله بروجردی(ره) خبر داد و گفت: با توجه به ابلاغ وزارت کشور مبنی بر بازبینی سرعت مجاز در معابر بر اساس آیین‌نامه طراحی معابر شهری، سرعت مجاز 90 کیلومتری در بزرگراه آیت‌الله بروجردی(ره) به 80 کیلومتر کاهش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، وحید برزو در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، با اشاره به اهمیت کاهش سرعت در کاهش تصادفات منجر به فوت در بلوارها و معابر شهری اظهار داشت: خوشبختانه با راه‌اندازی دوربین‌های کنترل ترافیک و ثبت تخلف توانسته‌ایم بسیاری از تصادفات منجر به فوت را در شهر کاهش دهیم.

وی به کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات منجر به فوت در بزرگراه آیت‌الله بروجردی(ره) اشاره کرد و افزود: با نصب دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف در این بزرگراه شاهد کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات منجر به فوت در این بزرگراه بوده و امیدواریم با تبدیل دوربین‌های نظارتی به دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف، این ایمنی را در تمام شهر ایجاد کنیم.

رئیس مرکز مدیریت هوشمند ترافیک شهرداری قم از ابلاغ وزارت کشور مبنی بر بازبینی سرعت مجاز در معابر بر اساس آیین‌نامه طراحی معابر شهری خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ابلاغ وزارت کشور مبنی بر بازبینی سرعت مجاز در معابر، در هفتمین جلسه کمیته فنی شورای ترافیک استان،‌ بررسی سرعت مجاز در معابر شهری در دستور کار قرار گرفت.

وی این بازبینی و بررسی را بر اساس مطالعات جامع حمل‌ونقل دانست و ابراز کرد: با توجه به تعداد کشته‌شدگان بالای تصادفات شهری و نقش آرام‌سازی معابر در کاهش کشته‌شدگان تصادفات و با توجه به نظر پلیس راهور مقرر شد سرعت مجاز در بزرگراه آیت‌الله بروجردی(ره) از ۹۰ کیلومتر به ۸۰ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا کند.

برزو ادامه داد: بر اساس این اصلاح سرعت، سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم نیز تابلو اعلام سرعت موجود در بزرگراه را بر مبنای سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت اصلاح‌کرده و همچنین در سامانه هوشمند ثبت تخلف سرعت نیز که در طول مسیر رفت‌وبرگشت بزرگراه آیت‌الله بروجردی(ره) نصب بوده، سرعت مجاز ۱۰ کیلومتر کاهش پیدا کرد.

وی با درخواست از شهروندان برای رعایت سرعت مجاز برای حفظ سلامتی خود و شهروندان اضافه کرد: از شهروندان درخواست داریم برای کاهش تصادفات و حفظ ایمنی و سلامتی خود و شهروندان با سرعت مجاز در این مسیر رانندگی کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم