سرعت بخشیدن به پروژه‌های نیمه تمام استان قم
سرعت بخشیدن به پروژه‌های نیمه تمام استان قم
سیدمحمدتقی شاهچراقی، استاندار قم گفت: باید پروژه‌هایی که از نظر فیزیکی پیشرفت خوبی داشته‌اند و نیمه تمام مانده‌اند را شناسایی و تلاش‌های لازم در راستای افتتاح آن‌ها را انجام دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمدتقی شاهچراغی عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان قم تصریح کرد: پروژه‌های قابل‌افتتاح صرفاً نباید پروژه‌های مرتبط به سفر رئیس‌جمهور باشند، بلکه باید از تمام ظرفیت‌ها برای خدمت‌رسانی بیش‌تر به مردم استفاده شود.

وی همچنین با بیان این که صرفه‌جویی در مصرف انرژی یک امر حیاتی و مهم است و ادارات و دستگاه‌ها باید در موضوع صرفه‌جویی پیشگام باشند، عنوان کرد: شرکت گاز استان قم موظف است بررسی‌های لازم نسبت به میزان صرفه‌جویی در دستگاه‌های اجرایی استان را انجام و گزارش را ارائه دهد.

شاهچراغی در ادامه با بیان اینکه اتفاقات خوبی در استان در حوزه دانش‌بنیان در حال رقم خوردن است، تصریح کرد: باید زمینه‌های امیدواری و تقویت برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شود تا با استفاده از ظرفیت این شرکت‌ها و افراد بتوانیم برخی از مشکلات کشور و استان را رفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه تکریم ارباب‌رجوع در ادارات باید با جدیت بیش‌تری دنبال شود، یادآور شد: نباید شرایط به‌گونه‌ای رقم بخورد که عمده مردم در ادارات بیش‌ازحد معمول و مورد نیاز معطل شوند.

استاندار قم همچنین با تأکید بر اینکه توجه به مسائل فرهنگی قم یک ضرورت است، ابراز کرد: متأسفانه برخی از مجموعه‌ها و ساختارهای اجتماعی و اداری در قم بدون پیوست‌های فرهنگی فعالیت دارند که باید هرچه سریع‌تر اصلاح رویه کنند.

شاهچراغی در ادامه با اشاره به اتفاقاتی که در حوزه مسکن در استان رقم خورده است، اظهار کرد: ۱۲۸ هزار تا ۱۳۰ هزار نفر ثبت‌نام مسکن ملی در در استان داشتیم که از این تعداد حدود ۶۴ هزار نفر واجد شرایط و حدود ۳۰ هزار نفر، ۴۰ میلیون تومان واریزی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بحث‌های مختلفی در حوزه ساخت مسکن ویلایی و یا آپارتمان‌سازی در استان قم مطرح‌شده است، عنوان کرد: با برگزاری جلسات مختلف استانی و ملی مقرر شد در استان قم ساخت مسکن ترکیبی ویلایی و آپارتمانی را دنبال کنیم.

استاندار قم با اشاره به اینکه باید قیمت تمام‌شده طرح نهضت ملی مسکن حداقل قیمت باشد، اضافه کرد: در این راستا باید تعاونی‌هایی که کارنامه موفقی در گذشته داشته‌اند پای کار آمده و از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

ذوالنوری: مدیران صرفه‌جویی مصرف را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه باید موضوع اصلاح الگوی مصرف جدی گرفته شود، عنوان کرد: برای فرهنگ‌سازی در جامعه ابتدا باید مدیران و مسئولان صرفه‌جویی در مصرف را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنوری همچنین اظهار کرد: هر روز تعطیلی کشور ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به اقتصاد کشور ضربه خواهد زد.

وی با اشاره به اینکه آلودگی هوا یکی از علت‌های تعطیلی‌ها است، مطرح کرد: کمبود سوخت‌های طبیعی مانند گاز منجر به سوخت مازوت خواهد شد و آلایندگی را به همراه خواهد داشت.

اسامی دستگاه‌های پرمصرف گاز اعلام خواهد شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی باید همکاری لازم را در مدیریت مصرف داشته باشند، مطرح کرد: اسامی دستگاه‌هایی که مصرف خود را کنترل نکرده و همکاری لازم را نداشته باشند، اعلام خواهد شد.

سید مهدی قریشی اظهار کرد: باتوجه به تأکیدات کاهش مصرف گاز در سطح کشور، طی هفته جاری اقدام به کاهش ساعت کاری ادارات کرده‌ایم.

دستگاه های برتر حوزه ایثار و شهادت و اقامه نماز تجلیل شدند

همچنین در حاشیه جلسه شورای اداری عصر امروز، آیین تجلیل از دستگاه های برتر استان در حوزه برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم و اجلاسیه نماز برگزار شد.

شهرداری قم، بهزیستی، دانشگاه قم و اداره کل راه و شهرسازی بیشترین همکاری را در برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم داشته اند.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری قم، امور مالیاتی استان، شرکت گاز قم و اداره کل اقتصاد و دارایی استان قم بیشترین همکاری را در حوزه برگزاری اجلاسیه نماز داشته اند.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم