سرانه مصرف آب شهری برای آبیاری فضاهای سبز در قم بالا است
سرانه مصرف آب شهری برای آبیاری فضاهای سبز در قم بالا است
سیدمحمدتقی شاهچراقی ، استاندار قم گفت: سرانه مصرف آب شرب شهری جهت آبیاری فضاهای سبز در قم بالا است که در این زمینه ضروری است تا روش فعلی تغییر یافته و از محل تصفیه پساب جهت آبیاری فضای سبز استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم عصر شنبه در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب استان قم که در محل استانداری برگزار شد با اشاره به کمبود آب در استان اظهار داشت: صنایعی که به آب کمتری نیاز دارند می‌بایست در استان مستقر شوند که اسامی این صنایع می‌بایست احصا شده و مجوزهای جدید با توجه به این موضوع صادر شود.

وی عنوان کرد: سرانه مصرف آب شرب شهری جهت آبیاری فضاهای سبز سطح شهر، ادارات و دانشگاه‌ها در قم بالا است که در این زمینه ضروری است تا روش فعلی تغییر یافته و از محل تصفیه پساب جهت آبیاری فضای سبز استفاده شود.

شاهچراغی ادامه داد: مجموعه‌هایی که مصرب آب بالایی برای استفاده در آبیاری فضای سبز دارند باید احداث فاضلاب را در دستور کار قرار داده و از پساب برای این منظور استفاده کنند.

استاندار قم افزود: اصلاح شبکه آب و فاضلاب در استان قم نیز می‌بایست در سطح ملی و با کمک و پیگیری‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی و از طریق وزارت نیرو دنبال شود.