ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم برگزار شد
ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم برگزار شد
سومین ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم در سال 1401 با حضور مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سومین ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم در سال ۱۴۰۱ با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی متقی‌فر مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان و معاون سیاسی امنیتی استانداری قم در سالن امام جواد (ع) استانداری برگزار شد.

از جمله موضوعات مطروح در این جلسه می‌توان به تاکید بر تسریع پرداخت وام ازدواج، تشکیل کمیته‌های سامان ازدواج، برگزاری جشن ازدواج جوانان در اماکن دولتی و توسعه مراکز خدمات مشاوره ازدواج اشاره کرد که مورد بحث، تبادل نظر و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مصوب شد به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات ازدواج به زوجین جوان بانک‌های عامل ماهیانه ۲۰ درصد از متقاضیان در صف انتظار خود را کاهش دهند. علاوه بر آن مقرر شد فرمانداران شهرستان‌های تابعه ضمن برگزاری منظم و مستمر جلسات کمیته‌های سامان ازدواج ظرف مدت ۱۰ روز کاری اطلاعات اماکن رفاهی دستگاه‌های دولتی، نهادهای عمومی و شهرداری‌ها را برای برگزاری جشن ازدواج جوانان در سایت فرمانداری ثبت و بارگذاری کنند.

در بخش دیگر این جلسه مقر شد به منظور توسعه مراکز خدمات مشاوره ازدواج فرمانداران استان نسبت به تامین مکان لازم برای مشاوران دارای مجوز فعالیت از وزارت ورزش و جوانان اقدام کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم