سبک سازی و مسائل سبک زندگی در طرح نهضت ملی مسکن قم لحاظ شده است
سبک سازی و مسائل سبک زندگی در طرح نهضت ملی مسکن قم لحاظ شده است
امین مقومی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: موضوعاتی همانند سبک سازی و مسائل سبک زندگی در طرح نهضت ملی مسکن قم لحاظ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، امین مقومی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با تبریک اعیاد شعبانیه و روز مهندس اظهار داشت: مهندسان در ارتباط با مردم هستند و مردم با جامعه مهندسان در راستای احداث ساختمان و بناها سر و کار دارند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: رشته‌های مهندسی در کشور ما فارغ التحصیلان زیادی در مقایسه با سایر کشورها دارد و این امر نشان دهنده ظرفیت مهندسی در کشور است که در سالهای دفاع مقدس و دوران سازندگی نیز شاهد تلاش‌های مهندسان در عرصه عمران و آبادانی کشور بودیم.

مقومی افزود: یکی از ابلاغیه‌های مقام معظم رهبری در حوزه مسکن و شهرسازی تقویت و کارآمدی نظام مهندسی ساختمان است که این امر نشان دهنده جایگاه این سازمان بوده که البته تا تحقق کامل این امر فاصله داریم.

وی عنوان داشت: زلزله‌هایی در روزهای اخیر در کشورهای ترکیه و سوریه رخ داد که تلفات و خسارات بسیاری به همراه داشته و در کشور ما زلزله‌هایی که رخ داده به نسبت آمار تلفات و خسارات پایین‌تر بوده است و تا رسیدن به مرحله ایدآل و مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: ایران در حوزه مهندسی ساختمان پیشرفت‌های خوبی داشته است و باید برای رسیدن به جایگاه بالاتر تلاش مضاعف کرد.

مقومی با بیان اینکه در سالهای اخیر عقب ماندگی‌هایی در حوزه ساخت مسکن داشته ایم افزود: در طرح نهضت ملی مسکن باید دقت لازم برای ساخت و ساز با کیفیت و مقاوم داشته باشیم تا با بروز بلایای طبیعی با مشکلات مواجه نشویم.

وی بیان داشت: در سایت ۵۶۰ هکتاری نهضت ملی مسکن قم که ساخت بالغ بر ۳۰ هزار واحد مسکونی در این منطقه پیش بینی شده است به نحوی طراحی‌ها در حوزه معماری انجام شده که دغدغه‌هایی که در سبک زندگی اسلامی نیاز است مورد توجه بوده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم بیان داشت: در زمینه احداث مسکن ویلایی نیز تدابیری در استان قم اندیشیده شده که از ابتدای سال آینده طراحی‌هایی متناسب با اقلیم و فرهنگ قم انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر کنترل ساخت و سازها که از سوی نظام مهندسی صورت می‌گیرد سبک سازی در طرح نهضت ملی مسکن نیز مورد توجه قرار گرفته است.

مقومی در ادامه با اشاره به راه اندازی کارتابل مالک برای دریافت خدمات الکترونیک گفت: در این سامانه نیازی به مراجعه حضوری و یا دریافت خدمات باواسطه نیست و از مردم انتظار داریم در این زمینه دقت لازم را داشته باشند و به افراد سودجو اعتماد نکنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر