سامانه مشاوره آنلاین در دانشگاه‌ها راه اندازی شد
سامانه مشاوره آنلاین در دانشگاه‌ها راه اندازی شد
نعیمی با اشاره به راه اندازی سامانه مشاوره آنلاین در دانشگاه‌ها، گفت: آسیب‌های اجتماعی، ازدواج آگاهانه، حمایت و نشاط اجتماعی، بررسی مشکلات تحصیلی و آموزشی دانشجویان مسائل کلانی که مرکز توجه مراکز مشاوره است و سازمان امور دانشجویان برای هر کدام از این موارد برنامه‌ها و راهکارهای مناسبی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از سازمان امور دانشجویان، ابراهیم نعیمی مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان با هیأت رییسه، مشاوران مراکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی اسلامی و اعضای کانون همیاران سلامت دانشگاه صنعتی قم دیدار و گفتگو کرد.

نعیمی در این دیدار به نقش مهم مراکز مشاوره در دانشگاه پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان ارائه راهکارهای پیشگیرانه در زندگی دانشجویی است. در این زمینه طرح‌های اجرایی در مرکز مشاوره دانشگاه‌ها بر پایه یادگیری مسائل اجتماعی و ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی می‌باشد.

وی افزود: آسیب‌های اجتماعی، ازدواج آگاهانه، حمایت و نشاط اجتماعی، بررسی مشکلات تحصیلی و آموزشی دانشجویان مسائل کلانی که مرکز توجه مراکز مشاوره است و سازمان امور دانشجویان برای هر کدام از این موارد برنامه‌ها و راهکارهای مناسبی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده است.

 نعیمی از ایجاد سامانه سام در دانشگاه‌ها خبر داد و افزود: سامانه سام (سامانه مشاوره آنلاین) است که دانشجویان می‌توانند به صورت صوتی و تصویری با مشاوران ارتباط برقرار کنند.

وی تصریح کرد: غربالگری و شناسایی دانشجویان، پیشگیری و توانمندسازی اجتماعی دانشجویان، درمان و فعالیت‌های اجتماعی محورهای کلان مورد تأمل و بررسی مرکز مشاوره دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان است.

همچنین در این دیدار رضایی نور با توجه به جایگاه شهر مقدس قم گفت: در دانشگاه صنعتی قم برنامه‌های متنوع فرهنگی در قالب‌های گوناگون برگزار می‌شود. وی افزود: با توجه به مهندسی شدن برنامه‌های فرهنگی، این برنامه‌ها به صورت هدفمند برگزار می‌شود و با استقبال بسیار خوب دانشجویان همراه است.

رضایی نور بیان کرد: برگزاری برنامه‌های مذهبی و معنوی در دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی در ایجاد آرامش و کاهش تنش‌های دانشجویان بسیار مؤثر است. همچنین حضور مستمر مسؤولین دانشگاه به ویژه هیأت رییسه در خوابگاه‌های دانشجویی و بیان مطالبات، انتقادات و پیشنهادات دانشجویان در ارتباط صمیمانه با دانشجویان با مسئولین دانشگاه بسیار مؤثر است.

پایان پیام/