سال‌ها جنگ و تحریم، ایران را به تولیدکننده سلاح تبدیل کرد
سال‌ها جنگ و تحریم، ایران را به تولیدکننده سلاح تبدیل کرد
حجت‌الاسلام محمد حاجی ابوالقاسم دولابی، مشاور رئیس جمهوری در امور روحانیت گفت : دشمن سال‌ها کشور را تحریم و هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد اما با وجود هم تحریم ها و تهدیدها توانستیم تسلیحات پیشرفته را طراحی و تولید کنیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام محمد حاجی ابوالقاسم دولابی دوشنبه شب در آیین پایانی گردهمایی مسئولان حوزه‌ها و دفاتر نمایندگی ولی فقیه و رئیسان اداره‌های فرهنگی و عقیدتی وزارت جهاد کشاورزی در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم، همچنین افزود: با وجود همه تهدیدها و تحریم‌ها، کشور ما از نظر طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره دهمین کشور و دومین کشور در حوزه سلول‌های بنیادین، مجهز به پیشرفته‌ترین تسلیحات نظامی مانند پهپاد، زیردریایی، ناوشکن، موشک‌های رادارگریز و بالستیک است، آخرین موشکی که رونمایی شد نیز لرزه بر اندام دشمن انداخت.

عضو خبرگان رهبری یادآور شد: کشوری که ۴۰ سال پیش جز ۵۰ کشور اول در تولید علم نبوده، امروز جز ۱۵ کشور اول جهان در تولید علم است.

حاجی ابوالقاسم گفت: کشوری که در ابتدای انقلاب در میان ۳۰ کشور مخترع جهان نبود، امروز هفتمین کشور دنیا در ثبت اختراع‌ها و اکتشاف‌ها است و رشد تعداد افراد تحصیل‌کرده آن، سه برابر میانگین جهانی است .

وی تصریح کرد: کشوری که مردم منسجم و متحدی دارد، در زلزله بم، ۴۰ گروه جهادی داشتیم، اما این تعداد در زلزله کرمانشاه به ۲ هزار و ۵۲۰ گروه رسید.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت بیان داشت: کشوری با چنین روحیه‌هایی که روحانیت در بسیاری از این عرصه‌ها پیشتاز بوده، کشوری که زمانی شاه برای گوش دادن به رادیو باید از انگلیس اجازه می‌گرفت، امروز رهبرش می‌نشیند، پیام رئیس جمهور آمریکا را شایسته دریافت نمی‌داند و رد می‌کند.

وی همچنین افزود: کشوری که در سال ۱۳۲۲ شاهد کنفرانس تهران بوده و سران کشورهای مستکبر بدون اطلاع پادشاه ایران همایشی را برگزار می‌کنند و او را راه نمی‌دهند، اما امروز تمام تلاش خود را می‌کنند تا مانع پیشرفت این کشور شوند، ولی نمی‌توانند؛ این توفیق‌ها در سایه نگاه به ظرفیت‌های درونی جامعه رخ می‌دهد.

عضو خبرگان رهبری در بخشی از سخنان خود با اشاره به جلوه‌های فداکاری دولت سیردهم گفت: بعد از هشت سال رخوت، سستی و تعطیلی فعالیت‌ها، این کشور به معنای واقعی کلمه به حرکت درآمده است.

وی یادآور شد: بعد از هشت سال رشد اقتصادی صفر، رشد اقتصادی کشور به چهار درصد و صادرات غیرنفتی نیز به ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده، حجم صادرات نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار شده که در آستانه مثبت شدن تراز تجاری کشور است.

حجت‌الاسلام حاجی ابوالقاسم تصریح کرد: اگر در هشت سال گذشته، تعطیلی کارخانه‌ها، روحیه مردم را آزار می‌داد، در یکسال گذشته، ۲ هزار کارگاه تولیدی توسط این دولت احیا و این کشور تبدیل به یک کارگاه بزرگ مسکن شده، در بسیاری از استان‌ها، کارگاه‌های تولیدی مشکل نیروی کار دارند، اگر چه بیکار هم در کشور زیاد است و تحصیل‌کردگانی هستند که تن به کارهای کارگری نمی‌دهند و شاید هم حق دارند.

وی اضافه کرد: اشتباه از کسانی بوده که در مهندسی دانش درست تدبیر نکردند و امروز تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بیکار هستند، اما کارگاه‌های تولیدی بسیار خوب کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه اعتصاب‌های کارگری را دو سه سال قبل یادمان نرفته خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته چنین چیزی را شاهد نبوده‌ایم، قطعی سه یا چهار ساعت برق در دولت قبل فراموش نشده، در یک سال گذشته با اتخاذ تدابیر دولت جدید و فعالیت‌های جهادی، این اتفاق‌ها به حداقل رسیده و خبری از صف‌های مرغ نیست.

حاجی‌ ابوالقاسم در بخش پایانی سخنان بیان کرد: ذخایر راهبردی کشور در وضعیت عالی است، در حالی که در دولت قبل، بحران‌های مختلفی داشتیم، طبیعی است که دشمن با این رشد شگفت‌انگیز کشور نمی‌تواند کنار بیاید، در خط مقدم این حرکت روحانیت هستند و با همه ابزارهایی که دارد برای تخریب روحانیت تلاش می‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا