سارقان اماکن خصوصی در قم دستگیر شدند
سارقان اماکن خصوصی در قم دستگیر شدند
سرهنگ امیر مختاری، فرمانده انتظامی قم از دستگیری سارقان اماکن خصوصی در این شهرستان و انهدام باند آن‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سرهنگ امیر مختاری اظهار داشت: در پی گزارش چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران شعبه مبارزه با سرقت اماکن با انجام یکسری تحقیقات پلیسی و اطلاعاتی ۲ نفر از متهمان را در این خصوص شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

مختاری ادامه داد: در ادامه اقدامات صورت گرفته دیگر همدست سارقان نیز شناسایی و در یک عملیات ضربتی در مخفیگاه خود دستگیر شد و مالخران این باند نیز که امر سرقت را تسهیل می کردند، شناسایی شدند و ضمن دستگیری آنان اموال مسروقه نیز کشف و تحویل مالباختگان شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قم بیان کرد: در نهایت پنج نفر سارق و مالخر در این خصوص دستگیر و ضمن اعتراف به ۱۳ فقره سرقت، پرونده قضایی برای آنها تشکیل شد و با اقدام و قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.

مختاری ضمن اشاره بر کم توجهی شهروندان در نگهداری صحیح از اموال ارزشمند خود و بی‌توجهی نسبت به رعایت نکات ایمنی شامل دوربین مداربسته، نگهبان و سیستم هوشمند هشدار دهنده را از علت‌های گرایش سارقان به سرقت در این بخش نام برد.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم