«زینب خانم» در قم رونمایی می‌شود
«زینب خانم» در قم رونمایی می‌شود
به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، سومین نشست کتابواره شهر من با رونمایی از اولین کتاب دخترانه مجموعه قهرمان من با عنوان «زینب خانم» برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سومین نشست کتاب واره شهر من به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و انتشارات کتابک، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و گرامیداشت مقام زن و با رونمایی از اولین کتاب دخترانه مجموعه قهرمان من با عنوان «زینب خانم» برگزار خواهد شد.

کتاب «زینب خانم»، به زبانی ساده و روان داستان زندگی شهیده نوجوان، زینب کمایی را روایت می‌کند. عاطفه سادات موسوی، نویسنده کتاب، محمدحسین قاسمی، مدیر انتشارات کتابک و جمعی از دانش آموزان مدرسه ابتدایی دخترانه کرباسی در این نشست حضور خواهد داشت. در این مراسم همچنین از نسخه بریل مجموعه کتاب‌های قهرمان من رونمایی خواهد شد.

شهید زینب کمایی در ابتدای دهه شصت و در کوران تحرکات شوم سازمان منافقین، به دلیل فعالیت‌های مذهبی – سیاسی اش مورد خشم و کینه اعضای این گروه قرار گرفت، او شهیدی است که تنها به جرم داشتن حجاب و شرکت در راهپیمایی علیه بدحجابی توسط منافقین به شهادت رسید.

گفتنی است: با توجه به اطلاعیه استانداری قم مبنی بر تعطیلی برخی از مراکز حوزوی و آموزشی در روز یکشنبه، این نشست در ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ در سالن غدیر کتابخانه عمومی آیت الله خامنه‌ای برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیمای استان قم