لزوم استفاده از ظرفیت دانشجویان در مدیریت استان/دانشجویان در مطالبه‌گری حق را می‌گویند
لزوم استفاده از ظرفیت دانشجویان در مدیریت استان/دانشجویان در مطالبه‌گری حق را می‌گویند
سید محمد تقی شاهچراغی، استاندار قم گفت: دانشجویان قمی نباید سکوت کنند بلکه باید به صورت فردی و گروهی ما را در امر مدیریت استان یاری کنند و تلاش ما این است که در مدیریت قم از ظرفیت دانشجویان استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دومین نشست هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و جمعی از دانشجویان فعال استان قم حضور یافت و بیان کرد: از همه کسانی که تلاش کردند تا این جلسه برگزار شود تشکر می‌کنم، جلسه‌ای مفید که صحبت‌ها و مطالبه‌گری‌های درست دانشجویان عزیز را شنیدیم و امیدواریم برگزاری جلسات ادامه دار باشد.

وی ادامه داد: در رابطه با گزارش‌های جلسه قبل که آذرماه سال گذشته برگزار شد باید بگویم که یک تیم رصدگر و پیگیر در استانداری تشکیل شده تا مطالبه‌هایی که در آن جلسه گفتید مورد بررسی قرار گیرد، ما در این مجموعه به دنبال اقدامات تشریفاتی صرفا برای عکس و فیلم نیستیم بلکه به دنبال پرداختن به موضوعات و مشکلات و حل آنها هستیم تا وظیفه‌ای که داریم را انجام دهیم.

استاندار قم تصریح کرد: روزی که من به مجموعه استانداری اضافه شدم، تعداد زیادی از پرونده‌های نیمه کاره که حتی بعضی از آنها معطل یک امضا در طول یک سال و چندین ماه بودند به نتیجه رسیدند، با پیگیری‌هایی که انجام دادیم و با حضور در میدان توانستیم بعد از گذشت ۶ ماه مراجعات مردمی را به کمترین میزان برسانیم و مشکلات را تا حد امکان کم کنیم.

وی افزود: با همه این پیگیری‌ها همچنان با مشکلات زیادی در لایه‌ها و موضوعات مختلف رو به رو هستیم و برای حل آن نیاز به شنیدن ایده‌ها و نظرات شما دانشجویان داریم تا مشکلات موجود در استان قم حل شود.

شاهچراغی درخصوص یکی از مشکلات موجود در استان خاطر نشان کرد: یکی از موضوعاتی که این روز‌ها همگی در استانداری مشغول حل آن هستیم بحث بافت فرسوده و در حاشیه شهر و اطراف حرم حضرت معصومه (س) است، این موضوع در سفر ریاست جمهور به قم هم مطرح شد و به کمک آقای رئیس جمهور و لطف خداوند توانستیم ۱۰۳ هکتار زمین را به قم الحاق کنیم تا موضوع بافت فرسوده حل شود.

 استاندار قم ادامه داد: بعضی از مشکلات نتیجه اقدامات ۱۰ روز و یا یک ماه و حتی یک سال نیست که بتوانیم آن را چند هفته‌ای حل کنیم، بلکه ثمره اقدامات یک دهه است و برای حل آن باید با آگاهی و حضور کارشناسان وارد مسئله شویم تا مشکلات حل شود.

وی گفت: ما در مجموعه استانداری قم به غیر از خداوند از هیچ کسی نمی‌ترسیم، اگر مشکلی در بخشی از جامعه است و شما دانشجویان از آن مطلع هستید و راهکاری برای حل آن دارید به استانداری مراجعه کنید ما آماده پاسخگویی به شما هستیم.

استاندار قم در پایان گفت: از شما دانشجویان تقاضا دارم به این جلسات اکتفا نکنید، بلکه به صورت موردی و حتی گروه‌های کم جمعیت یک موضوع را انتخاب کنید و برای حل آن در روز‌های مختلف هفته به استانداری مراجعه کنید، شما باید مشکلات را به گوش ما برسانید تا ما اقدامی را انجام دهیم، اگر شما سکوت کنید و همکاری نکنید نباید از ما توقع پیگیری داشته باشید، به مطالبه‌گری‌های خود ادامه دهید تا در کنار یکدیگر برای حل مشکلات قدم برداریم.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس