زنگ «زمین پاک» در قم نواخته شد
زنگ «زمین پاک» در قم نواخته شد
زنگ «زمین پاک» روز یکشنبه به مناسبت این روز جهانی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در مجتمع آموزشی هدی در قم نواخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید رضا موسوی مشکینی در مراسم نواختن زنگ «زمین پاک» در قم گفت: آشنا کردن کودکان و نوجوانان با بایدها و نبایدهای زیست محیطی، یکی از مهمترین اولویت هایی است که باید با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به تأثیرگذاری و اهمیت فعالیت های فرهنگی و آموزشی در میان کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشورمان، باید از هم اکنون در حوزه محیط زیست آگاه، دغدغه مند و مطالبه گر بوده و به آسانی از کنار اینگونه مسائل و مشکلات عبور نکنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه بحران های زیست محیطی و تغییر اقلیم، بیشترین تأثیر را بر روی کودکان خواهد گذاشت، عنوان کرد: تخریب محیط زیست آینده کودکانمان را سرد و تاریک می کند و شاید راه بازگشت به شرایط مطلوب برای همیشه از بین برود.

در پایان این مراسم، دانش آموزان با روش های کاهش، بازیافت، تفکیک و دفع اصولی پسماندهای خانگی تر و خشک آشنا شده و کتاب های آموزشی در حوزه محیط زیست و تعدادی هدایا از طرف این اداره کل به آنها اهدا شد.

  • منبع خبر : اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم