زندانیان قم با فرزندان خود خارج از زندان دیدار می‌کنند
زندانیان قم با فرزندان خود خارج از زندان دیدار می‌کنند
حجت‌الاسلام حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب قم از تدابیر دادستانی برای ملاقات والدین زندانی و اطفال آنان در محیطی خارج از زندان با حفظ مسائل امنیتی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام حسن غریب با اشاره به تدبیر دادستانی برای فراهم‌سازی امکان ملاقات والدین زندانی با اطفال آنان در محیطی خارج از زندان اظهار کرد: به‌منظور صیانت از حقوق، کرامت، مصالح و سلامت روان و سلامت اجتماعی کودکان و والدین زندانی، امکان ملاقات آنان در محیطی متناسب باروحیه کودکان فراهم شد.

مریم مقیسه دادیار شعبه سرپرستی قم نیز در ادامه درخصوص این طرح گفت: طی جلسه با مسوول ناظر بر زندان‌های قم توافق شد که برای این ملاقات محیطی مناسب خارج از زندان با حفظ تدابیر امنیتی و نظارت مددکار زندان تعبیه گردد و به‌صورت آزمایشی اولین ملاقات مادر زندانی با کودکان خود در واحد مشاوره مجتمع پناه امن صورت گرفت که در این دیدار کودکان از طریق بازی با مادر خود ارتباط عاطفی و مطلوبی برقرار کردند.

سعید نجفی سرپرست واحد مددکاری مجتمع پناه امن قم نیز همچنین در خصوص این طرح گفت: با وجود خدمات مراقبین بهزیستی خلأ عاطفی کودکان به طور کامل تأمین نمی‌شود و نیازمند دیدار و ملاقات با والدین خود هستند و چنانچه این دیدار در محیطی امن و مناسب صورت پذیرد والدین در دنیای ذهنی آنان مطلوب باقی خواهند ماند و بعد از آزادی والدین زندانی، مجدداً خانواده می‌تواند محیط امنی برای طفل باشد.

نجفی بیان داشت: دلبستگی ایمن یکی از نیازها و حقوق اولیه کودک است که باید موردتوجه مراجع ذی‌صلاح قرار گیرد و نادیده‌گرفتن این نیاز باعث بد تنظیمی هیجانی اطفال در آینده می‌شود.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی دادستانی عمومی و انقلاب قم