زنان ۳۲ درصد فعالان مجموعه‌های دانش بنیان در قم را تشکیل می‌دهند
زنان ۳۲ درصد فعالان مجموعه‌های دانش بنیان در قم را تشکیل می‌دهند
سیدمحمدتقی شاهچراقی، استاندار قم با اشاره به نقش پررنگ بانوان استان در تولید محصولات دانش بنیان و منحصر بفرد گفت: زنان ۳۲ درصد فعالان مجموعه‌های دانش بنیان در قم را تشکیل می‌دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در نشستی با دانش آموزان دختر نخبه قمی به مناسبت روز دانش آموز افزود: در مجموعه‌های دانش بنیان استان قم حدود ۲ هزار نفر فعالیت‌ دارند که حدود ۳۲ درصد از این تعداد فعالین خانم هستند.

وی با بیان اینکه دختران دانش آموز نباید خودشان را دست کم بگیرند گفت: در قم ظرفیت‌های خوبی برای پیشرفت و تعالی دختران ما با تکیه بر باورها و اعتقاداتشان وجود دارد.

استاندار قم با اشاره به فعالیت ۱۱۹ شرکت دانش بنیان در قم گفت: در این شرکت‌ها از تولید قطعات بالگرد و ماشین آلات مختلف تا فعالیت‌ در حوزه فناوری نانو، شیمی و کشاورزی انجام می‌شود.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه فضای لازم برای فعالیت خانم‌ها وجود دارد، تصریح کرد: در بخشی از صنایع شاهد حضور و فعالیت خانم‌هایی هستیم که آن صنعت در سطح کشور کم‌نظیر و یا حتی بی‌نظیر است.

وی در ادامه در پاسخ به برخی از گلایه‌های دانش آموزان نسبت به وضعیت مدارس، یادآور شد: متاسفانه مشکلاتی در این راستا وجود دارد و ۳۰ درصد مدارس قم نیازمند نوسازی هستند ولی نباید این شرایط بهانه‌ای برای عدم پیشرفت دانش آموزان باشد.

استاندار قم در پایان نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در طی یک‌سال گذشته گفت: خوشبختانه قدم‌های موثری در سطح استان برداشته شده است که امیدواریم این فعالیت‌ها ادامه‌دار باشد.

گفتنی است، در هفته جاری به مناسبت روز دانش آموز نشست صمیمی استاندار قم با دانش آموزان نخبه پسر قمی نیز برگزار شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم