زاکانی:  تهران نیازمند پشتیبانی فکری و معنوی علما و حوزه‌های علمیه است
زاکانی:  تهران نیازمند پشتیبانی فکری و معنوی علما و حوزه‌های علمیه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علیرضا زاکانی شهردار تهران در دیدار با آیت الله سید محمد سعیدی که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با بیان اینکه ما از ابتدای مسئولیت در شهرداری تهران ۴ تحول را در دستورکار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علیرضا زاکانی شهردار تهران در دیدار با آیت الله سید محمد سعیدی که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد با بیان اینکه ما از ابتدای مسئولیت در شهرداری تهران ۴ تحول را در دستورکار خود قرار دادیم، اظهار کرد: اولین تحول ناظر به حوزه مدیریت شهری و شهرداری بود تا شهرداری به نهاد خدمتگذار اجتماعی تبدیل شود و تمام امورات شهر را پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اصلاح کارکردهای شهرداری و تغییر نگاه مسئولان شهرداری گفت: شهرداری سعی می کند آن چیزی که به خودش بر می گردد را انجام دهد و آنچه به خودش بر نمی گردد هم در انجام آن کمک کند.

شهردار تهران با اشاره به تحول در حوزه‌های مالی، فناوری، خدمات رسانی، روحی و معنوی شهر تهران، گفت: ما عقیده داریم که روح شهر مهمترین بخش شهر است که متأسفانه امروز تجلی‌گر سبک زندگی غربی است ولی رویکرد ما این است که روح شهر تجلی‌گر سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران با تکیه بر سبک زندگی اهل بیت(ع) هدف اصلی خود را بر تقویت مساجد گذاشته است، گفت: ما ۵۲ خدمت را تعریف کردیم که در مساجد به مردم ارائه شود و در حقیقت مسجد را محل خدمت به مردم قرار دادیم تا به این سمت برویم که از طریق پشتیبانی از مساجد بین خانواده، مدرسه و مسجد پیوند ایجاد کنیم.

زاکانی با بیان اینکه تهران باید به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران در ترویج سبک زندگی اسلامی و اهل بیتی برای سایر شهرها الگو باشد، گفت: ما در موضوع مساجد با  هزار و ۲۰۰ طلبه برادر سطح سه حوزه و ۱۰ هزار طلبه خواهر سطوح یک و دو حوزه ارتباط گرفتیم تا از ظرفیت فکری حوزه های علمیه در این زمینه استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تهران به شدت نیازمند پشتیبانی فکری و معنوی علما و حوزه های علمیه است، افزود: سنت های حسنه ای مانند راهپیمایی ۱۰ کیلومتری غدیر که سال گذشته برگزار شد امسال در بسیاری از شهرهای دیگر هم برگزار شد و در تهران نیز گسترده تر شد و اینگونه حرکت ها مقدمه‌ای است تا بتوانیم الگوی درست برای تکثیر نگاه تمدنی انقلاب اسلامی داشته باشیم .

شهردار تهران خاطرنشان کرد: قم محل امید ما است و امیدواریم بتوانیم خدماتی که زیبنده اهل بیت (ع) است را از طریق ارتباط با قم به مردم ارائه کنیم.

پایان پیام/۷۸۰۲۳