زائران حرم حضرت معصومه(س) توسط مردم اسکان داده می‌شوند
زائران حرم حضرت معصومه(س) توسط مردم اسکان داده می‌شوند
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد اسکندری‌فر، مسئول ستاد مردمی بیان کرد: در کارگروه اسکان رایگان برای زائرینی که به استان ما سفر می‌کنند، استقبال و اقدامات خوبی انجام شده است، تا به امروز بیش از هزار و 100 نفر از خدمات اسکان رایگان و بخش عمده‌ای از آن‌ها نیز از اطعام رایگان بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد اسکندری‌فر طی سخنانی اظهار کرد: به لطف خدا عملیات بزرگ مردمی پویش «به عشق امیرالمومنین» از عید قربان آغاز شد و بیش از ۲۰ مجموعه مردمی جهادی پا به عرصه گذاشته و کارهای بزرگی انجام دادند.

وی ادامه داد: از جمله اتفاقات بزرگی که توسط گروه‌های مردمی در این پویش رقم خورد کارگروه نذر خون بود، ما امسال به ترویج این سنت حسنه در نقاط مختلف استان پرداختیم و تا به امروز بیش از ۲۷۰ نفر برای اهدای خون در این پویش اعلام آمادگی کرده‌اند.

اسکندری تصریح کرد: در بحث تخفیف در عرضه کالا و خدمات صنفی نیز شاهد انجام اقدامات خوبی بودیم و حدود ۲۵۰ کسب و کار شناسایی شدند که ۵۰ مورد  آن‌ها مشاغل مجازی بوده و ۵۰ مورد دیگر آن‌ها مشاغلی بودند که از خارج از استان قم در این پویش شرکت کرده‌اند.

مسئول ستاد مردمی به عشق امیر المومنین (ع) خاطرنشان کرد: بخش دیگری از اقدامات این ستاد مربوط به ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است که با عنوان پویش کتاب خوب برای تجهیز کتابخانه‌های محلات کم برخوردار با مشارکت بیش از ۱۲۰ مسجد از سطح استان قم در حال اجراست.

وی در ادامه ابراز کرد: باتوجه به هتک حرمتی که چند روز پیش به ساحت مقدس قرآن کریم در یکی از کشورهای غربی رخ داد، تصمیم گرفتیم پویش انس با قرآن را به این مجموعه اضافه کنیم و تا به امروز بیش از ۱۰۰ مجموعه در استان عکس‌ها و تصاویر مجالس انس با قرآن که برگزار کرده بودند را برای ما ارسال نمودند.

اسکندری‌فر اشاره کرد: کارگروه هماهنگی خدمات پزشکی و درمانی این ستاد ۴۵ پزشک و داروخانه و مرکز مشاوره را برای شرکت در این پویش شناسایی کردند. پزشکان محترم در پویش به عشق امیر المومنین(ع) به طور رایگان و برخی دیگر با تخفیف به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

مسئول ستاد مردمی به عشق امیر المومنین (ع) عنوان کرد: کارگروه دیگر ما مربوط به حوزه تخفیف و یا بخشش اجاره منازل است. طبق پیام‌هایی که به دست ما رسیده بیش از ۱۰۰ صاحب‌خانه برای شرکت در این پویش اعلام آمادگی کرده‌اند که اقدام بیش از ۵۰ مورد آن‌ها به تایید مستاجرانشان رسیده است.

وی بیان کرد: در کارگروه اسکان رایگان برای زائرینی که به استان ما سفر می‌کنند، استقبال و اقدامات خوبی انجام شده است، تا به امروز بیش از هزار و ۱۰۰ نفر از خدمات اسکان رایگان و بخش عمده‌ای از آن‌ها نیز از اطعام رایگان بهره‌مند شده‌اند.

اسکندری‌فر تصریح کرد: در بحث اطلاع‌رسانی این پویش همکاران بنده تنها به فضای مجازی اکتفا نکردند و تا به‌حال بیش از ۲ هزار تراکت با موضوع تبلیغ پویش مردمی به عشق امیر المومنین(ع)  بین مسافران، زائران و مردم قم توزیع کرده‌اند.

مسئول ستاد مردمی به عشق امیر المومنین (ع) در ادامه تاکید کرد: بخش های دیگر عملیات مردمی ما مربوط به جمع‌آوری نذورات عید قربان بوده و خوشبختانه مبالغی جهت اطعام  جمع شده است، که برای زائرین و نیازمندان قم هزینه خواهد شد.

اسکندری‌فر در پایان گفت: همه ما تلاشمان این است که در این ایام مبارک بتوانیم به بهترین شکل ممکن به مردم عزیز قم و زائرینی که به اینجا سفر می‌کنند خدمت‌رسانی داشته باشیم. از مردم عزیز عن می‌خواهم برای ما دعا کنند که در این مسیر همواره ثابت قدم باشیم.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس