رییس جامعه مدرسین: مدیران به وعده‌های خود عمل کنند
رییس جامعه مدرسین: مدیران به وعده‌های خود عمل کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از فارس استان بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح امروز در جمع مردم شبانکاره، اظهار داشت: این محفل متعلق به جده سادات دخت رسول خدا، صدیقه‌کبری فاطمه زهرا(س) است. نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، افزود: مردم شبانکاره به ولایتمداری، عشق به اهل‌بیت عصمت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از فارس استان بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح امروز در جمع مردم شبانکاره، اظهار داشت: این محفل متعلق به جده سادات دخت رسول خدا، صدیقه‌کبری فاطمه زهرا(س) است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، افزود: مردم شبانکاره به ولایتمداری، عشق به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) و عزاداری و هیئات مذهبی شناخته شده‌اند. مردم خوب این منطقه در تمامی صحنه‌های انقلاب حضور مداوم دارند و امروز نیز در این محفل به عشق صدیقه طاهره(س) حضور پیدا کرده‌اند.

حسینی بوشهری با بیان اینکه بهره‌مندی از خدمات درمانی مناسب حق مردم شبانکاره است، گفت: مدیران باید به وعده‌ها و قول‌هایی که می‌دهند جامه عمل بپوشانند.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه خدای متعال بر ما منت گذاشته است تا نسبت به اهل‌بیت(ع) شناخت، معرفت و عشق داشته باشیم، گفت: به گفته پیامبر(ص) خداوند تمام خیر و خوبی را یک جا به انسان مومن عنایت کرده است.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین شیوه‌های تعلیم و تربیت شیوه الگویی است، افزود: به عبارتی ما در تعلیم و تربیت سخنرانی و نصیحت می‌کنیم، تا یک مجموعه در مسیر تعلیم و تربیت قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات علاوه بر مسئله تبلیغ لسانی برای اینکه اسلام را مجسم نشان دهیم باید اسوه‌ها را معرفی کنیم.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قرآن مجسّم اسلام است‌، گفت: معرفی اسوه‌ها بعضا از تبلیغ لسانی نیز موثرتر است.

حسینی بوشهری ادامه داد: رفتار و سبک زندگی رسول خدا(ص) و نوع معاشرت آن حضرت می‌تواند برای جامعه الگویی حسنه باشد.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه الگو حسنه بودن دارای شروطی است، عنوان کرد: هر کسی نمی‌تواند ادعا کند رسول خدا(ص) را اسوه خود قرار داده‌ام.

 رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: بنابراین باید خدا باور و امید به خدا داشته باشند، باور او به خدا و توحید و قیامت درست و مبدا و معاد را نیز پذیرا باشد و همچنین همواره به یاد خداوند باشد.

وی اضافه کرد: انسان‌هایی که فراوان به یاد خدا هستند و قیامت را باور دارند این‌ها می‌توانند پیامبر(ص) را الگو و اسوه برای خود قرار دهند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان موجودی کمال جو است، گفت: فطرت انسان اقتضاء می‌کند به دنبال بهترین الگو باشد.البته عده‌ای در انتخاب الگو دچار اشتباه می‌شوند.

حسینی بوشهری فلسفه نزول قرآن را هدایت و پاسخگویی به نیازهای انسان برای رسیدن به قلّه برشمرد و افزود: بسیاری از داستان‌های زندگی پیامبران الهی ارائه الگو است و داستان‌سرایی نیست.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه قرآن کتاب قصه نیست و نقش هدایت‌گری دارد، گفت: قرآن در واقع الگوهایی چون حضرت محمد(ص)، ابراهیم، عیسی، نوح، موسی و … را برای ما معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه مسئله الگو آن‌چنان مهم است که وجود مقدس امام زمان(عج) نیز می‌گوید بنده هم نیازمند الگو هستم و مادرم زهرا(س) برای من الگو است، افزود: اگر سخن از مکتب رفتاری و تربیتی فاطمه(س) داریم به‌دلیل ظرفیتی است که با تمام وجود در صدیقه طاهره(س) است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: جایگاه و منزلت فاطمه(س) آنقدر بالا است که رسول خدا(ص)، امیرالمومنین(ع)، ائمه و قرآن نیز از صدیقه طاهره(س) سخن می‌گویند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: فاطمه(س) جلوه حق، صداقت، پاکدامنی و مبارزه با ظلم است.

حسینی بوشهری با مطرح کردن این پرسش که چرا فاطمه الگو است، گفت: هر کسی و هر چیزی نمی‌تواند الگو شود؛ الگو باید بر اساس ارزش‌ها و اصالت‌ها پایه‌گذاری شده باشد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: فاطمه(س) بر اساس اصالت‌ها و انتصاب به پیامبر(ص) و خدیجه کبری(س) و واقعیت‌های زندگی‌اش مکتب رفتاری و اخلاقی برای ما ترسیم کرده ‌است.

وی تصریح کرد: فاطمه زهرا (س) به‌عنوان یک بانوی فاضله، عالمه و شخصیتی که در اوج عصمت و همتراز با انبیای الهی است.

نایب رییس مجلس خبرگان با بیان اینکه شیعه واقعی دارای خصوصیاتی است، گفت: بنا بر فرمایشات صدیقه طاهره(س) در پاسخ  به بانویی که از جانب همسرش برای اینکه آیا شوهرش شیعه واقعی است؛ می گوید به شوهرت بگو: اگر به بایدهای ما عمل می‌کنید و به نبایدهای ما نیز ترتیب اثر می‌دهید پس شیعه واقعی هستید.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: شیعیان اگر به بایدها و نبایدهای رسول خدا(ص) و اهل بیت(ع) عمل کنند و پایبند باشند،  فاطمه(س) به آن‌ها لوح افتخار خواهد داد.

حسینی بوشهری عنوان کرد: ‌کسانی که محب و دوستدار اهل بیت(ع) هستند، خدای متعال زمینه‌ای را برای‌شان فراهم می‌کند تا با عشق ورزیدن به اهل‌بیت(ع) دست به قله پیدا کنند و شیعه واقعی شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید به سوی جلو گام برداشت تا قله را فتح نمود، گفت: فتح قله یعنی رسیدن به شیعه علی بودن و در واقع این مکتب هدایتی، اخلاقی و تربیتی فاطمه زهرا(س) است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: فاطمه هنگامی که مجروح است و درد می‌کشد و هنگامی که علی(ع) را به گونه‌ای که شایسته نیست از خانه بیرون می‌برند این بانوی آسیب‌دیده به دنبال علی حرکت می‌کند و کمربند امیرالمومنین را می‌گیرد و از حضرت جدا نمی‌شود تا اینکه دستور می‌دهند بر دستان فاطمه(س) تازیانه زده شود.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گویا شجاعت رسول خدا(ص) و امیرالمومنین(ع) یک جا در فاطمه(س) جمع شده است، تصریح: اینگونه باید ولایت‌پذیری را درک کرد.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: زمانی که احساس شد این دین و انقلاب نیاز به حضور دارد، شهدا‌ رزمندگان و جانبازان به جبهه‌‌های جنگ شتافتند و از هیچ تلاشی دریغ نورزیدند. این موارد مسوولیت ما را سنگین می‌کند.

پایان پیام/