ریل‌گذاری برای توسعه کشور مهمترین دستور کار دولت است
ریل‌گذاری برای توسعه کشور مهمترین دستور کار دولت است
محمدمخبر، معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه ریزی ها و اقدامات گسترده دولت در بخش های مختلف گفت: در مقطع حاضر، مشکلاتی داریم اما به فضل الهی با تلاش های دولت در آینده نزدیک شرایط کشور وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد و آینده ایران اسلامی روشن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد مخبر ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشور نظیر دریا، منابع نفت و گاز و معادن افزود: دولت سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای در بخش‌های مختلف انجام داده و برای موضوعاتی نظیر مسکن، اشتغال و کاهش تورم برنامه های خوبی دارد که ثمرات آن را مردم در آینده ای نزدیک خواهند دید.

وی یکی از اهداف دولت سیزدهم را ریل‌گذاری برای توسعه کشور دانست و تاکید کرد: زیرساخت‌های لازم برای حمل و نقل، انتقال آب و توسعه صنایع و اقتصاد دریامحور در مسیر تکمیل و رشد قرار دارد و یک حسنه ماندگار برای آینده خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور مدیریت تولید و کنترل مصرف انرژی را از اولویت های کشور دانست و برخی فعالیت های دولت در این زمینه را برشمرد و به عنوان نمونه به مدیریت مناسب در حوزه انرژی و عدم خاموشی برق و قطعی گاز در زمان پیک مصرف در سال گذشته اشاره کرد.

آیت الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در این دیدار با قدردانی از دکتر مخبر به خاطر حضور مستمر در صحنه های مختلف اجتماعی، گفت: این حضور باعث دلگرمی جامعه است چرا که مردم مشاهده می کنند که معاون اول رییس جمهور در کنار آنها است.

وی با اشاره به وقایع اخیر در کشور اظهار داشت: دشمنان بیش از ۴۰ سال است که در صدد آسیب رساندن به کشور هستند و پشتیبانی های آنها از این حوادث بی سابقه است اما عنایت و لطف خداوند همواره در مقاطع مختلف باعث حفظ انقلاب اسلامی شده و توطئه دشمنان ناکام بوده است.

وی بر لزوم گفتگو با مردم و آگاهی بخشی به جامعه تاکید کرد و افزود: باید دستگاه های متولی فرهنگ بیش از گذشته فعال باشند و با آگاهی بخشی به جامعه طراحی و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

آیت الله حسینی بوشهری تسریع در تکمیل و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را پراهمیت خواند و گفت: باید برای کمک به کسب و کارهای مبتنی بر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدامات لازم صورت گیرد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جامعه بیش از پیش نیاز به امید آفرینی دارد، گفت: دشمنان با تمام وجود و با استفاده از تبلیغات گسترده به دنبال آن هستند که گرد یأس و ناامیدی را در جامعه پراکنده کنند که باید برای مقابله با این هدف برنامه‌ریزی لازم را انجام دهیم.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری