رکورد بالاترین مصرف ‌برق در قم زده شد
رکورد بالاترین مصرف ‌برق در قم زده شد
صادقی با بیان اینکه افزایش گرمای هوا در استان طی روزهای اخیر، باعث شده است تا مصرف برق در استان به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند، خاطرنشان کرد: روز گذشته با افزایش مصرف برق در استان قم رکورد بالاترین مصرف سال گذشته در استان زده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، یوسف صادقی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم اظهار داشت: روز چهارشنبه ۷ تیرماه، ماکزیمم پیک مصرف مشترکین برق در استان قم به عدد ۹۰۷ مگاوات رسید.

وی افزود: ۹۰۷ مگاوات مصرف برقی که در روز ۷ تیرماه در استان ثبت گردید، رکورد بالاترین مصرف سال گذشته در استان را زده است، به طوریکه سال گذشته ماکزیمم مصرف در دوره پیک تابستان عدد ۹۰۴ مگاوات ثبت شده بود.

صادقی تصریح کرد: مصرف برق در کشورمان امروز با عبور از ۶۸ هزار مگاوات رکوردی تازه از خود برجای گذاشت که مهمترین دلیل این افزایش مصرف، گرمای دمای هوا در روزهای اخیر در کشور است و همین امر به روند افزایشی مصرف برق دامن زده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی هم استانی های گرامی با مدیریت صحیح مصرف برق و توصیه به صرفه جویی در مصرف به سایر شهروندان، خدمتگذاران خود را در صنعت برق کشور یاری نمایند تا در سال جاری شبکه برقی پایدار و به دور از خاموشی داشته باشیم.